Kaymakam Özcan'a Anlamlı Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kızılırmak ve beraberindeki öğretmenler Kaymakam Özcan’ı makamında ziyaret etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kızılırmak ve beraberindeki öğretmenler Kaymakam Özcan’ı makamında ziyaret etti.

        Ziyarette Kaymakam Özcan’a öğretmenler çiçek takdim ederek, ilçemizde eğitime verdikleri destekten ötürü teşekkür ettiler. Öğretmenleri makamında ağırlayan Kaymakam Fatih Özcan, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Özcan, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, kendisini ziyaret eden öğretmenlere teşekkür etti.  

Akpınar Kaymakamı Özcan, 24 Kasım nedeniyle yaptığı açıklamada şu detayları aktardı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana 24 Kasım “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

       Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen sevgi, şefkat ve fedakârlık mesleği olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

       Toplumda saygın meslekler edinmiş olan kişiler, esnaflar, doktorlar, hukukçular, sanatkârlar, hepsi kendini insan yetiştirmeye adamış bir öğretmenin eseridir. Öğretmenlik bütün mesleklerin temelidir.

       Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek mümkün değildir. Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olmak gibi bir inanca ve kültüre mensup kişiler olarak bizler, öğretmenlerimize olan borcumuzu çok çalışarak ve ülkemize faydalı olarak ödeyebiliriz. Muhakkak ki siz öğretmenlerimizi en çok memnun eden şey, başarılı ve ülkesine faydalı öğrencilerini görmektir.

      Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum."

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR