Kaymakam Berdibek’in Mevlid Kandili Mesajı

Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek’in Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek’in Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Berdibek’in Mevlid Kandili Mesajı’nda: “Âlemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlit Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz.

Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırladır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.

Bize yol gösteren böyle bir örnek karşısında bizlere düşen görev, peygamberimizi, içimizde yeniden anlamak ve Onun bize kazandırdığı, adalet, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Boztepeli hemşerilerim olmak üzere ülkemizin ve İslâm dünyasının Mevlid Kandilini tebrik ediyor, Mevlid Kandilinin ülkemiz ve tüm İslam âleminin her türlü dertlerden ve sıkıntılardan bir an evvel kurtulmasına, İslam ülkelerinde kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olmasını diliyorum” dedi


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR