Kamanspor’da istifa depremi!

Kamanspor’da istifa depremi!

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyon olarak direk Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) yükselen Yeşil Kamanspor’da önceki gün istifa şoku yaşandı.

Yeşil-beyazlıların aktif yöneticilerinden olan Av. Kamil Avşaroğlu, sosyal medya hesabından Yeşil Kamanspor’dan istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Kamil Avşaroğlu’nun açıklamaları “Bu zamana kadar İlçemiz ve Yeşil Kaman Sporumuzun bir yerlere gelmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Yeşil Kaman Sporumuzun İlimizde şampiyon olması ve Bal ligine yükselmesinde emeği geçen öncelikle halkımıza, taraftarlarımıza, sporcularımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. İnanılan yolda hep birlikte yüründüğü zaman Allah’ın izni ile böyle güzel başarılar elde ediliyor. Bu birliktelik ve kardeşlik sadece Yeşil Kaman Sporumuzun şahlanmasında değil, İlçemizin her alandaki yatırımlarında, kalkınması ve gelişmesinde de sağlanmasını ümit ediyorum.

08.03.2020 tarihinde, Ak Parti Kaman 7. Olağan Kongresinde İlçe Başkanı olarak seçildim. Yeşil Kaman Sporumuzda her camiadan, düşünceden, siyasi arkadaşlarımız bulunmakta, görev yapmakta ve desteklemektedir. Ancak şahsımın halen ilçemizde bir partiyi temsil etmiş olması ve ilçe başkanı olmam nedeni ile aynı zamanda Yeşil Kaman Spor Kulübünde yönetici olmayı etik bulmadığımı ifade etmek isterim. Mesele kesinlikle görevden kaçış değildir, farklı dedikodulara da gerek yoktur. Biz her zaman Yaradanımızın bize yüklediği rahmani sorumluluğu ve ülkemizin yüklediği manevi sorumluluğun bilinci ile hareket etmeyi bildik. Yeşil Kaman Sporumuzun Bal Liginde de her zaman destekçisi ve takipçisi olacağız. Ancak bir kişinin spor kulübünde yönetici olması ve aynı zamanda partiyi temsil etmesini etik bulmadığımdan dolayı, uzunca bir süredir görev yapmış bulunduğum Yeşil Kaman Spor Kulübü yönetiminden ayrılıyorum. Yeşil Kaman Sporumuza başarılarının devamını diliyorum, tüm taraftarlarımıza saygılarımı sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

Öte yandan Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin akıbeti 12 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan toplantıya çevirdi.

2020-2021 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de ilimizi temsil edecek olan takımlarımızdan Yeşil Kamanspor ile Mucur Yabanlıspor’u da yakından ilgilendiren toplantı Cumartesi günü gerçekleşecek.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulu üyeleri yapacağı toplantıda Spor Toto Bölgesel Amatör ligde mücadele edecek takımların 2020-2021 Futbol sezonunda maçların oynanıp oynanmayacağı belirlenecek. Toplantı sonunda ligler oynanacak diye bir karar çıkarsa ilk olarak guruplar belli olacak daha sonra lig fikstürü ve müsabakaların oynanacağı tarih açıklanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR