Kaman'da Orman Yangınları için kararlar alındı

Kaman Kaymakamlığı, orman yangınları konusunda ilçede geniş önlemler alındığını bildirdi. Kaman Kaymakamlığı resmi internet sayfasından yapılan duyuruda, Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu tarafından toplantı neticesinde alın

Kaman Kaymakamlığı, orman yangınları konusunda ilçede geniş önlemler alındığını bildirdi. Kaman Kaymakamlığı resmi internet sayfasından yapılan duyuruda, Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu tarafından toplantı neticesinde alınan kararlara ilişkin detaylı bilgiler aktarıldı.

         Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu şu kararları aldı: "27.07.2020 tarih ve 12254 sayılı genelgeye istinaden ilçemizde kurulan Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu, tarihinde toplanarak kararlar almıştır. İlçemizde Kaman/Başköy 301.42 ha. Çağırkan 819.46 ha. Demirli 865.55 ha. Yeniyapan 95.12 ha. Bayındır 150.14.ha Ömerhacılı 268.19.ha. Müderris 490.78 ha. Koç tepesi 170.62.ha. Kargın Yenice 885.52.ha. İsa Hocalı 485.71.ha. Savcılı Büyükoba 97.70.ha  Olmak üzere 4.630.21 ha. Ormanlık alan bulunmaktadır. Bu ormanlık alanların yerleşim yerlerine yakın olması sebebiyle orman yangınları açısından risk taşıdığı, bu sebeple giriş çıkışların engellenmesine,  İlçemizde bulunan ormanlık alanların civarında yer alan ve yakınlığı nedeniyle orman yangınlarına neden olabilecek (özel mülkiyet konu arazilerde dahil ) yerlerde 31.10.2020 tarihine kadar mangal, semaver, ateş yakılmasına, düğün ve benzeri organizasyonlarda yangına sebep olabilecek havai fişek ve dilek balonu gibi yanıcı maddelerin kullanılmasına müsaade edilmemesine, Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere anız veya bitki örtüsü (bağ ve bahçe artığı, ot, dal vb.) yakılmasına müsaade edilmemesi, avcı ve çobanların ateş yakmasının önlenmesi için belediye ve muhtarlıklar kanalıyla gerekli duyuruların yapılmasına, Genel kolluk kuvvetleriyle orman muhafaza memurları ve zabıta ekiplerince düzenli şekilde yürütülecek devriyelerle yukarıda belirtilen hususların kontrol edilmesi ve vatandaşlara gerekli uyarıların yapılması ve uymayan hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin yapılmasına, alınan kararların kamuoyuna ilgili kurum ve kuruluşlarca duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR