Kaman’da Camiler ibadete hazırlanıyor

Kaman Belediyesi 29 Mayıs’ta ibadete açılacak camilerin içlerinde ve avlularında düzenleme, temizlik ve dezenfekte çalışması yürütüyor. Kamanda bulunan ve bahçesi müsait olan cami, okul bahçesi ve toplanma alanı olmak üzere toplam 20 yerde cuma namazı kılınacağından dolayı gerekli dezenfekte çalışmaları ve bahçelerdeki çevre düzenlemeleri Kaman Belediyesi ekiplerince yapılmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak şunları söyledi:
 “29 Mayıs tarihinde camilerimiz yeniden cuma namazı ile öğle ve ikindi namazlarının cemaat ile kılınacağı döneme girecek. Bu sürece hazırlık çalışmalarımız hızla devam ediyor. Camilerimizin içinde genel temizlik, hijyen ve dezenfekte çalışması ile detaylı temizliği yapılıyor. Dışarıda ise avlusu müsait olan camilerimizin avlularında büyüyen yabani bitkiler kesiliyor, namaz dışarıda kılınacağı için tertemiz bir ortam hazırlamamız gerekiyor. Bu süreçte herkes seccadesini kendisi getirecek, camide tesbihat yapılmayacak. Girişlere dezenfekte malzemesi konulacak, maske zorunlu olacak. Her camimizin avlusuna namazlar esnasında sağlığımız için gerekli olan kuralların yazılı olduğu tabela ve afişleri yerleştireceğiz. Salgın süresince iyi bir sınav veren ülkemiz, insanlarımızın bir süre daha sabretmesi ve gösterecekleri özveri ile güneşli günlere ulaşacaktır. En başından beri ciddiyetle çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 Kaman’da Cuma namazı kılınacak camiiler ise şu şekilde açıklandı:
“Akşemseddin Cami, Cuma Mah. Cami, Çukurharman Cami, Hazarkent Sitesi Avşaroğlu Cami, Darıözü Mh. Cami, Fatih Cami, Gölboğazı Cami, Hacıpınar Mh. Cami, Hicret Cami, Hz. Ebubekir Cami, Mevlana Cami, Müderris Mh. Cami, Ortamahalle Ulu Cami, Sanayi Sitesi Cami, Şehit Bahtiyar Şimşek Cami, Toki Cami, Yenimahalle Cami, Yunus Emre Cami Bahçeleri, Terminal, Zirai Donatım Bahçelerinde Cuma Namazı Kılınacak.”
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR