İzci Yardımseverdir Etkinliği Düzenlendi

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu 1/B sınıfı tarafından hayata geçirilen muhteşem bir çalışma ile Kızılay'a gıda ve temizlik ürünü bağışında bulunuldu.

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu 1/B sınıfı tarafından hayata geçirilen muhteşem bir çalışma ile Kızılay'a gıda ve temizlik ürünü bağışında bulunuldu.

Yardım kampanyasına ilişkin 1/B Sınıfı Öğretmeni Handan Yüce, bilgiler aktararak; "26 veli ile birlikte el ele vererek çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Bu konuda velilerimiz ve öğrencilerimiz büyük duyarlılık gösterdiler. Başarılı bir çalışma neticesinde  gıda ve temizlik ürünlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kırşehir Kızılay Şubesi'ne teslim ettik." dedi. Hayata geçirdikleri e-Twinning Projeleri ve etkinlikleri ile göz kamaştıran Kırşehir Ömer Halisdemir İlkokulu, son olarak bu çalışması ile büyük alkış topladı. Yüce projeye ilişkin verdiği bilgileri şu şekilde sonlandırdı: "Türkiye, K.Makedonya, Polonya, Romanya ve Hırvatistan'dan 14 öğretmen ve 350 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen bir projemizde web 2 araçları ve kodlama çalışmaları aktif olarak kullanılmaktadır. Projemiz İzcilik Yeniden Doğuyor (SCOUTING İS REBORN) projemiz ise çocukları doğa ile buluşturmayı amaçlayan bir eTwinning Projesi. Öğrencilerin doğayı tanımaları, kendi ihtiyaçlarını karşılayarak kendi kendilerine yetebilmeleri, otokontrollerini sağlamaları, kaynakları verimli kullanmaları amaçlanmaktadır. Doğa kampları, doğa yürüyüşleri ve çeşitli etkinliklerle grup paylaşımları sağlanarak öğrencilerin sosyalleşmesi , işbirliği ve sorumluluk duygusunun gelişmesi amaçlanmaktadır. Eylül ayında birinci sınıf öğrencilerimizle birlikte çok eğleneceklerini düşündüğüm bir projeye başlıyoruz. Bu yıl eğlenerek, yaşayarak hem derslerimizi hem de doğayı öğreneceğiz” dedi.

“İnsanlık Mektebi” kurmayı amaçlayarak; kendi ruhumuza kavuşturmayı; her davranışın ahlaki bir değer olduğunu; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğretmeyi; öğrenciliğin bir ilim yolculuğu olduğunu gören nesiller yetiştirmeyi amaç edinmek; Çocuklarda inanç duygusunu uyandırarak Allah’a duyulan ihtiyaç hissinin canlanmasını sağlamak; Okulumuzu bilgi yığınının olduğu yer olmaktan çıkarıp etrafa ışık saçan, zihinsel ve duygusal aydınlanmanın olduğu yer haline getirmek;  Çocuklara, sahip olduğumuz erdemler sayesinde sevebilmeyi öğretmek ve bu erdemleri sergilemek;  Bütün yapılan çalışmaların Allah rızası için yapılması gerektiğini öğretmek; Amacıyla hareket eden biz Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu – İlkokulu öğretmenleri olarak bu düsturda hareket etmeye gayret edeceğimizi beyan ederiz" misyonu ve "Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda eğitimde teknolojiyi etkin şekilde kullanılan, sürekli gelişmeye açık, bilgi toplumu olmanın gereklerini yerine getiren Avrupa Birliğindeki eşdeğer kurumlar ile rekabet edebilen, kaliteli ve seçkin bir kurum olmaktır. Ahlakta örnek, bilgide önder nesiller için" vizyonu ile öğrencilerine kaliteli şekilde eğitim veren Kırşehir ömer Halisdemir İlkokulu'nu yaptıkları çalışmalardan, doğaya ve insana gösterdikleri sevgi ve saygının yanı sıra böyle bir nesil yetiştirmek adına gösterdikleri gayretlerden dolayı tebrik ediyor, hayata geçirdikleri tüm projelerde başarılarının devamını diliyoruz."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR