İŞTE GIRŞAARLİ FARKI!

         Kırşehir insanının gönlünün güzelliği ve elinin bolluğu bir kez daha koronavirüs karantinaları ile kanıtlanmış oldu. Sosyal medyada hızla yayılan bir fotoğraf Kırşehir insanının gönlünün güzelliğini bir kez daha ortaya koydu. Facebook ve instagram paylaşımlarının yanı sıra whatsapp durumlarında da Kırşehir insanının bu güzel notu gönülleri fethetti. Yurtdışından gelerek karantina için devlet yurdunda kalan ve memleketi Kırşehir'e gelmek için yurttan ayrılan kadın, yatağını kullandığı öğrenciye para bırakarak helallik istedi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilen Türk Vatandaşları öğrenci yurtlarında 14 günlük karantinanın ardından memleketlerine gönderilmişti. Almanya'dan gelen ve 6 Mayıs tarihi itibarı ile tekrar memleketine uğurlanan 210 vatandaştan sadece biri olan Hatice Tosun, kız öğrenci yurdunda bir yatağın üzerine bıraktığı not ve 10 Euro ile duygulandırdı.

         Kırşehirli hemşehrimiz Hatice Tosun 6 Mayıs tarihinde yurttan ayrılırken yatağını kullandığı öğrenci için 10 Euro bırakarak şu notu iliştirdi, ''Selam , Kızım iki hafta yatağını kullandım. Hakkını helal et kızım.Bu 10 Euro'yu sana veriyorum , azım çok say kızım. Allah'a emanet ol. Ben Hatice Tosun memleketim Kırşehir.''

         Daha önce sosyal medyada hamileyken bir bahçeden kopardığı eriğin ücretini dala iliştiren vatandaşın ardından bu görüntülerin de sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Hatice Tosun'a binlerce teşekkür mesajı yayınlandı.  Ahiliğin başkenti Kırşehir'de elini, sofrasını, gönlünü açık tutmanın önemi her geçen gün artarken, iyi insanların, güzel ve güzel gönüllü insanların olduğunu görmek bizleri de gururlandırdı. Kırşehirli olmanın ayrıcalık olduğunu belirten Kırşehir halkı Hatice Tosun'a teşekkür etti. Yüzlerde kocaman bir tebessüm oluşturan Hatice Tosun, iyi insanlar iyi ki varlar dedirtti.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR