‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletmelere Can Suyu Kredisi’’

    Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sitesi üzerinden ‘can suyu kredisi’ ile ilgili  Kırşehirlilere açıklamalarda bulundu. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

   “Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturuldu.”

Krediden yararlanacak olan firmaların yıllık cirosunun 3 milyon TL'yi aşmaması Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları'na kayıtlı olması, iktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Esnaf Destek Paketi'nden faydalanmamış olması, iflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması gerekiyor.

EN AZ 25 BİN TL

  Kredi limiti azami 25 bin TL olacak. Kredi TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacak. Kredi vadesi, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay. Kredi geri ödemeleri, aylık eşit taksitli şekilde yapılacak. Krediye yıllık yüzde 7,50 faiz oranı uygulanacak. Krediden yararlanacak şahıs firmasının, Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması,Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, gerekiyor.”


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR