İşçi Kardeşlerimize Hayırlı Uğurlu Olsun!

Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Nurcan Özer, 696 KHK ile kadro geçişi sağlanan işçiler için müjdeli haber verdi ve hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Nurcan Özer, 696 KHK ile kadro geçişi sağlanan işçiler için müjdeli haber verdi ve hayırlı olması temennisinde bulundu.

         Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Nurcan Özer yaptığı açıklamada şu detayları aktardı: "Asıl iş kollarına geçen sağlık ve sosyal hizmet çalışanı işçi kardeşlerimizin 1 Kasım'a kadar sabredip düzenlemenin tam anlamı ile hayata geçmesini beklemesi ve sonrasında Sağlık ve Aile Bakanlığında tek yetkili işçi sendikası olan hak iş konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık İş Sendikamıza üyeliklerini yapmalarını rica ediyorum. 1 Kasım 2020 itibarı ile sağlık bakanlığında yürürlükte olan mevcut toplu iş sözleşmesinden faydalanmak ve 01.01.2021 de yeniden yapılacak  olan toplu iş sözleşmesine dahil olmak için bir an önce üyeliklerini yapmaları gerekmektedir.

         Yine aynı şekilde Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan işçi kardeşlerimizin de süreci başlayan toplu sözleşmesine dahil olmaları için üyeliklerini yapmaları gerekiyor. Hiçbir zaman işçinin yanında olmayan bugüne kadar işçi kardeşlerimize faydası dokunmamış ama şimdi KHK'nın kalkması ile işçiyi yalan yanlış bilgilerle kandırma çabasına düşen bazı sendikaların tuzaklarına ve kandırma çabalarına aldanmayın."

         Kırşehir'de sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin üyesi olduğu Hak İş'e bağlı Özsağlık İş Sendikasının başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten ve üyeleri tarafından çok sevilen başkan Nurcan Özer, "İşçi kardeşlerimiz için hep  sahada idik sahada olmaya da devam edeceğiz" dedi


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR