İmam-Hatipliler'den Suç duyurusu!

Bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar ile büyük tepki toplayan Erol Mütercimler'e Kırşehir'de saat 11.00'da biraraya gelen Kırşehir'deki İmam-hatip Okulları mezunları suç duyurusunda bulundu.

Bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar ile büyük tepki toplayan Erol Mütercimler'e Kırşehir'de saat 11.00'da biraraya gelen Kırşehir'deki İmam-hatip Okulları mezunları suç duyurusunda bulundu.

Kırşehir Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasının ardandan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç dilekçesi sunan imam-hatipliler bu konuda gereken ne ise yapılmasını istediler.

Kırşehir İmamhatipliler Derneği Başkanı Alparslan Yıldız, Adliyesi önünde yaptığı açıklamada; " Bir asrı aşan hizmet aşkıyla milletine, devletine başta eğitim olmak üzere birçok alanda katma değer üreten İmam-Hatipliler ve mezunları olarak; Bir takım medyatiklerin buldukları ilk fırsatta İmam-Hatip camiamıza saldırmalarını, mesnetsiz, dayanaksız, delilsiz ve tamamen iftira, yalan, çamur seviyesindeki ithamlarını en güçlü şekilde kınıyoruz. 7 Eylül 2020 günü bir televizyon programında Erol Mütercimler isimli öğretim görevlisi imam hatiplilere çok ağır şekilde hakaretlerde bulunmuştur.

Mütercimler, bu ülke için maddi ve manevi nice önemli hizmetlerde bulunmuş ve dahi nice önemli liderler yetiştirmiş imam hatip camiası hakkında 'sahtekar', 'ahlaksız' ve 'sapık' gibi haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamlarda bulunmuştur. İlim ve irfan ile nice nesillerin yetişmesine yuva olmuş, imam hatip okullarına ve mezunlarına yapılan bu hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. İşte bu sebeple, fütursuzca işlenen bu fiilin cezasız kalmayacağına bilinmesi adına malum öğretim görevlisi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Hayasızca söylediği sözlerinin karşılığını kamu hukuku karşısında layıkıyla görecektir.

Gerek insanı, gerek vicdanı ve ahlaki davranışlara olmak üzere özlenen nesil profilini sergileyen imam hatip öğrencileri ile adı zikredilen okullarımız ve camiamız tüm ve hasletlerden uzak kesimi son derece rahatsız etmektedir.

Elhamdulillah. Rabbimizin bahşettiği inanç ve azimle durmadan yola devam edecek, imanlı ve bilgili nesil yetiştirmek gayesinden zerre taviz verilmeyecektir.

Kirli algının yeni tezahürü bu müfteri şahsa gerekli yaptırımların camiamızın içini rahatlatacak, seride ve seviyede yapılmasını istiyor, bir kez daha verdiğimiz rahatsızlıktan gurur duyduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

(FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

               


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR