İlçelerde Anneler Günü kutlandı

  Her sene Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan bu yılda kutlandı. Akpınar’da İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz,  “Anneler Günü” dolayısıyla Akpınar İlçe Jandarma Komutanı Sami Temiz, İlçe SYDV Müdürü Yüksel Atalay ve beraberindekilerle Akpınar’da  bulunan şehit annelerini ve ailelerini yalnız bırakmayarak evlerinde ziyaret etti. Şehit anneleri ile bir süre sohbet eden Akpınar İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz, kahraman şehitlerin bizlere emaneti olan şehit annelerine ve diğer yakınlarına sahip çıkmanın, destek olmanın, acılarını paylaşmanın hepimizin boynunun borcu olduğunu ifade ederek şehit annelerinin anneler gününü kutladı. Daha sonra Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz, Akpınar’a bağlı Büyük Abdi Büyük Abdi Uşağı Köyünde ikamet eden 100 yaşını doldurmuş anneyi ziyaret etti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun selamlarını ileten Kaymakam Korkusuz, koca çınarların anneler gününü kutladı. 100 yaşındaki annem ile bir süre sohbet eden Kaymakam Korkusuz 81 İlde hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üzeri anneler için Sakarya’ da “Cennet Anneleri” adında hatıra ormanı oluşturulduğunu ve kendisi adına da fidan dikildiğini belirtti. Daha sonra Akpınar’a bağlı bağlı Hanyeri Sarıya Köyünde ikamet eden Nimet Aydın’ın anneler günü ve doğum günü birlikte kutlandı. Nimet Aydın’ın oğlu Ankara’dan Akpınar Vefa Sosyal Destek Grubunu arayarak Anneler Günü dolayısıyla annesine sürpriz yapmak istediğini fakat kısıtlama dolayısıyla gelemediğini belirtti. Vatandaşın talebini değerlendirmeye alan Vefa Sosyal Destek Grubu, İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz’ un talimatlarıyla vatandaşın isteğini yerine getirerek annenin hem anneler gününü hem de doğum gününü bir arada kutladı. Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren anneler ise Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz ve beraberindekilere teşekkür etti.        
Mucur’da da anneler günü yapılan ziyaretler ile kutlandı. Mucur Kaymakamı Kaya Çelik 10 Anneler günü dolayısıyla Mucur’da ikamet eden Şehit annelerini ziyaret etti. Kaymakam Kaya Çelik 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla, İlçe Jandarma Komutanı Ali Alp, İlçe Emniyet Müdürü V. Ömer Kördemir, S.Y.D. Vakfı Müdürü İlknur ÇAKIR ve İlçe Müftü V. Ali İhsan Öztürkle beraber Mucur’da ikamet eden aziz şehitlerin ailelerinden, Şehit Piyade Uzm. Çvş. Gökhan Dündarın annesi Nejla Dündar, Şehit Piyade Uzm. Çvş. Ramazan Karaca’nın annesi Sevim Karaca, Şehit Piyade Er Hüsnü Özelin annesi Gülhan Özel, Şehit P. Er Muammer Yavuz’un annesi Saniye Yavuz, Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir’in Ablası Fatma Aydemir, Şehit Uzm. J.I. Kd.Çvş. Muzaffer Kılıçarslanın annesi Hacer Kılıçarslan,  Şehit Ümit Şahin’in annesi Yadigar Şahin ve Şehit Polis Memuru Güllühan Mert’in annesi Nafiye Mert’i evlerinde ziyaret ederek anneler günü kutladılar. 
   Akçakent’te de anneler günü yapılan ziyaretler ile kutlandı. Akçakent Kaymakamı Murat Karaloğlu Anneler Günü'nde şehit annelerini evlerinde ziyaret etti. Kaymakam Karaloğlu, beraberinde götürdüğü hediyeleri de şehit ailelerine teslim etti. Kaymakam Karaloğlu, ziyaretlerde çeşitli hediyeler verdiği şehit annelerine, bu günün önemine dikkat çekerek, "Sizler özelsiniz. Sizler sadece bir anne değilsiniz. Sizler yiğitlerinizi bu vatan için feda eden elleri öpülesi annelersiniz" diye konuştu. Daha sonra İçişleri Bakanlığı ve Hz.Hatice Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen proje ile 100 yaş ve üzeri annelerimizi ziyaret ediyoruz proje kapsamında Sakarya İlinde Cennet Anneleri adıyla hatıra ormanı oluşturuyor ve her bir annemiz için Fidan Dikiliyor Proje kapsamında Akçakent Yetikli Köyünde ikamet eden 108 yaşındaki Feride Şahin anneyi Akçakent İlçe Kaymakamı Murat Karaloğlu ziyaret etti. Anneler günü kutlanan ve Sakarya İlinde Feride Şahin adına dikilen fidanın sertifikasını Kaymakam Karaloğlu teslim etti. Akçakent Kaymakamı Murat Karaloğlu’na  İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çakmak Vakıf Müdürü Tülay İlhan ve Köy Muhtarı eşlik etti. 
  Öte yandan Çiçekdağı Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş, İlçe Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, SYDV Müdürü Mustafa Yağmur, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Ünal ve İlçe Emniyet Amiri Hamza Özcan ile birlikte Çiçekdağı’nda bulunan şehit annelerini sosyal mesafe kurallarına uyarak ziyaret etti ve “Anneler Gününü” kutladı. Çiçekdağı Kaymakamlığınca hazırlanan hediye paketleri Kaymakam Karakaş tarafından şehit annelere takdim edildi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR