İlçelerde 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları 101. yılında ilçelerde de kutlandı.  Mucur’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni Mucur Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

               Mucur Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hazırlanan otobüs marşlar çalarak Mucur’un her bölgesinde gençlerin 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. Ayrıca Mucur Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubunca temin edilen spor malzemeleri görevliler tarafından çocuklara ve gençlere dağıtıldı.

Öte yandan Boztepe ve Akçakent’te de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları 101. yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle sade bir törenle kutlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yılında Covid19 salgını nedeniyle çelenk koyma törenine belirli sayıda kişi katıldı. Kaymakamlık binası önünde yapılan törende sosyal mesafeye uyularak saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıt'ına çelenk sunulduktan sonra tören sona erdi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR