İl Genel Meclisi Başkanı Seyfi'den Büyük Tepki

İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Fransa Cumhurbaşkanının, ifade özürlüğünün garanti edilmesi iddiasıyla, Hazreti Muhammed'e  (s.a.v) hakaret içeren karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacakları yönündeki sorumsuz açıkla

 

                İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Fransa Cumhurbaşkanının, ifade özürlüğünün garanti edilmesi iddiasıyla, Hazreti Muhammed'e  (s.a.v) hakaret içeren karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacakları yönündeki sorumsuz açıklamalarını büyük bir esefle karşıladı.

                Seyfi, Fransız yargısının, bu karikatürlerin yayınlanmasını, kutsal değerlere hakaret ve dinleri aşağılama olarak gördüğüne işaret ederek, "Macron'un bu açıklamaları ve tutumunun, bir buçuk milyardan fazla Müslümana karşı büyük bir hakaret ve kötüleme olarak kabul edilmelidir"  dedi.

                Bilindiği gibi Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, siyasetçilerin büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması tartışmalara ve İslam dünyasında protestolara yol açtı. Macron son dönemde yaptığı bir açıklamada, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacaklarını söylemişti. Bu konuda büyük tepki gösteren ve tüm Müslümanların bu ahlaksızlığa göz yummayacağını ifade eden Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, "Gereken ne ise yapılmalıdır ve bu şahsın cezası verilmelidir" dedi.

                Fransa ürünlerinin kesinlikle alınmaması gerektiğini bildiren Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Seyfi açıklamasında Kırşehirlilerin ve tüm inananların Fransa ürünlerini boykot etmeleri gerektiğini de dile getirdi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR