Huzurevinde Kandil Programı Düzenlendi

  Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi vesilesiyle Kırşehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Kırşehir Huzurevi ve Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi Müdürlüklerinde kandil programı düzenlendi. Programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve kasideler söylenerek büyüklerin hayır duaları alındı. Program sonrası Kadir gecesiyle ilgili sohbet ve dualar edildikten sonra Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ramazan Baykara uzaktan canlı bağlantı kurarak yaşlılarla birebir görüşme yaptı. Kırşehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara yaşlılar ile konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Eli öpülesi tüm büyüklerimin ellerinden öpüyorum, huzur içinde, sağlıklı ömürler diliyorum. Sizler başımızın tacısınız. Allah sağlık ve sıhhat versin. Önümüzdeki hafta Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Allah nice bayramlara birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde kavuşmayı nasip etsin. Yine siz büyüklerimize gece gündüz demeden 14 gün aralıksız vardiya sistemiyle çalışan tüm personelimi yürekten tebrik ediyorum. Kadir geceniz mübarek olsun”  İl Müdürü Ramazan Baykara;  Cumhurbaşkanı Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın selamlarını ileterek görüşmeyi sonlandırdı.
  Öte yandan Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak atan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesinin sembolü olarak Mucur Hayrettin Ekim Huzurevinde kalmakta olan yaşlılar ve personelle birlikte huzurevi bahçesinde temsili olarak Samsun’dan Ankara’ya kurtuluş yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş sonunda huzurevi girişinde Türk Bayrağı açılarak İstiklal Marşı okunmasının ardından yaşlı Osman Seçilmiş (100 yaşında) tarafından Sakarya Şiiri okunarak program sona erdi. Daha sonra Kırşehir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinleri tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını kutlama programı düzenledi. Programda engellilerimizin İstiklâl Marşımızı okumalarının ardından kapalı hali sahası içerisinde yürüyüş yaparak trampet çaldılar.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR