Hububat sezonu için hazırlıklar tamamlandı

         Kırşehir Ticaret Borsası'na ait Tarım Ticaret Merkezi'nde bulunan Hububat Depoları'nda sezon öncesi hazırlıklar tamamladı.

         Önümüzdeki günlerde öncelikle arpa alımının başlayacağı hububat depolarının içi ve çevresi haşere ve zararlılara karşı ilaçlandı. Kırşehir Ticaret Borsası personellerince yapılan ilaçlama sonrası depolar ve Tarım Ticaret Merkezi hububat sezonuna hazır hale getirilmiş oldu.

         Kırşehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik ise ilaçlamalara ilişkin yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: "Bünyemizde bulunan tüm alanları salgın sürecinde gerektiği gibi dezenfekte yaptık. Yeni üretim sezonu ile birlikte de hububat depolarında ürün kaybı ve zararlar oluşmaması için ilaçlamasını gerçekleştirdik. Böceklenme, küflenme, çimlenme, çürüme, tutukluk ve farklı zararlı organizmalara karşı depolarımızın içi, çevresi ve ürün toplama alanlarımız ekiplerimizce 3 gün süreyle ilaçlandı. Ardından da temiz su ile yıkandı. Yapılan bu işlemlerin ardından artık depolarımız yeni hububat sezonuna hazır hale getirildi."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR