Hemşirelere çiçek hediye edildi

    Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle hastanede görev yapan hemşirelere çiçek hediye edildi. Programa Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Yunus Dağ, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya Şahin, Başhekim Yardımcısı Dr. Halim Koçpınar, Hastane Müdürü Ahmet Alan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayça Atik, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Serap Atak, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan bütün hemşirelere sosyal mesafe kuralına uyarak çiçekleri hediye edildi.
Öte yandan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, hemşireler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan mesajında şunları söyledi:
    “Hemşirelerin, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık hizmetlerinin vazgeçilmezleri arasında olduğunu ifade ederek "Büyük fedakarlıkla yürüttükleri vazifeleri dolayısıyla da herkes tarafından saygı ve takdirle karşılanırlar. Hemşirelerin, tüm dünyayı kasıp kavuran Covit19 salgınındaki hayati rolleri, insanlar nezdindeki saygın konumunu daha da pekiştirmiştir. Aynı durum ülkemiz için de geçerlidir. Tüm sağlık çalışanlarımız gibi hemşire arkadaşlarımız da salgının en başından beri büyük özveri göstererek adeta destan yazmışlardır. Üstelik bu özveriyi, hemşire istihdamı noktasında, OECD ülkeleri arasında en alt sıralarda yer almalarına rağmen göstermişlerdir. Sağlık-Sen olarak, sağlık hizmetlerindeki fiziki iyileştirmelere rağmen başta hemşire kadrosunda çalışanlar olmak üzere sağlıkta istihdam eksikliğinin önemli bir sorun olduğunu buradan bir defa daha hatırlatmak istiyoruz. Bu sorun, fazla mesai ve zorlu çalışma koşullarıyla birlikte düşünüldüğünde daha yakıcı hale gelmektedir. Öyle ki çoğu sağlık çalışanı, mesai bitiminde evine gittiğinde çocuğuna zaman ayıracak dermandan yoksun kalabilmektedir. Elbette hemşire arkadaşlarımız dahil, sağlık çalışanlarının tamamı, artık bazıları kronikleşen daha başka sorunlarla da mücadele etmek mecburiyetinde kalıyorlar. Bu sorunları görmezden gelmek, ötelemek, yok saymak sağlık çalışanlarının ağır iş yükünü artırıp, ümitsizliklerini derinleştireceği gibi yürütülen sağlık hizmetlerini de olumsuz etkilemektedir. Oysa sağlık hizmetleri kutsaldır ve ihtiyaç duyan herkes hak ettiği hizmeti, onurluca almak mecburiyetindedir. O nedenle bu hizmeti sırtlayan sağlık çalışanlarının, aşağıda sıraladığımız sorunlarının acilen çözüme kavuşması gerekmektedir.  Hemşireler Günü dolayısıyla, bu inancımızı ve kararlılığımızı bir defa daha tekrarlıyor; fedakar ve cefakar tüm hemşirelerimizin bu anlamlı gününü içtenlikle kutluyoruz."


 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR