Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde sona yaklaşıldı

Kaman’da yapımı devam eden Hayvan bakım evi ve rehabilitason merkezinde sona yaklaşıldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak şunları söyledi:

“Sokak hayvanlarının daha modern koşullar altında barınma, beslenme ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanabileceği hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezinde çalışmalarımız tüm hızı ile sürüyor ve sona yaklaşıldı. Veteriner hekimliğimizin nezaretinde oluşturulan ekip, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunduğu hayvan bakımevinde sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek bu tesisin devreye girmesiyle sokak hayvanlarına daha iyi bir tedavi ve yaşam ortamı sağlanacak. Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi konusunda iyi ilerlemeler kaydettik ve bunun sonucunu da çok iyi bir şekilde almaya başlayacağız. Fakat bunun yanında farklı sıkıntılar da yaşıyoruz. Burada hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezinin yapıldığını gören ve duyan çevre yerleşim merkezlerinden başıboş hayvanların Kaman içerisine getirilerek bırakıldığını öğreniyoruz. Hemşehrilerimizin bu gibi olaylara şahit olduklarında Belediyemizin 153 numaralı zabıta hattını arayarak haber vermelerini istiyoruz”

Öte yandan Kaman Belediye ekipleri normalleşme süreci kapsamında açılan berberleri ve kuaförleri dezenfekte çalışması yaptı, Kaman’da bulunan tüm kuaför ve berberleri dezenfekte ederek müşterilerine daha hijyenik bir ortamda hizmet vermeleri sağlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, esnaf arkadaşlarımıza desteklerimiz sürekli olarak devam edecek, “Korona virüs tedbirleri kapsamında berber ve kuaförler uzun süredir kapalıydı, Bizler de Kaman Belediyesi olarak esnafımızın yanında olmak ve destek vermek için ilçemizdeki bütün berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemini gerçekleştirdik ayrıca düzenli olarak dezenfekte çalışmalarımız devam edecektir. Hem esnafımızın hem de hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru için her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR