Haydi Kırşehir Evden Kur’an Öğren

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlatmış olduğu “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla çevrimiçi Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği başlattı.

Kırşehir Müftülüğü, “Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla uzaktan eğitimle gerçekleştirilecek Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı'na ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı. Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlatmış olduğu “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla çevrimiçi Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği başlattı.

                Covid-19 salgını nedeniyle daha önce Kur’an kurslarındaki yüz yüze yürütülen eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle devam ettiren Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, şimdi de bu kurslara katılamayan vatandaşlar için “Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı hazırladı.

                Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla başlatmış olduğu Kur’an öğrenme seferberliğini, Kırşehir İl Müftülüğü  resmi internet sayfasında detaylı bilgileri vererek aktardı. Kırşehir Müftülüğü'nden yapılan açıklamada şu detaylar aktarıldı: "Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Covbid-19) salgını sürecinde din hizmetlerini aralıksız sürdüren Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla “Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı” hazırladı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan çevrimiçi eğitim programı, 8 hafta boyunca devam edecek. Haftalık 6 saatten oluşacak olan program, haftada 3 gün ve günde 2 saat olarak uygulanacak.  “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” için başvurular başladı.  Eğitim programına dair gün ve saatlerin öğrencilerin taleplerine göre düzenlenebileceği eğitim programına başvurular başladı. Programa başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı resmî internet sitesi (www.diyanet.gov.tr) üzerinden yapılacak. “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” seferberliği kapsamında çevrimiçi ilk ders 28 Aralık 2020’de yapılacak. Bu eğitim programında engellilerde unutulmadı. Engelliler için seçeneklerin de oluşturulduğu programa, Braille okumayı bilen görme engelliler ile işitme engelli vatandaşlar da başvuru yapabilecek. Ayrıca görme engelli vatandaşların durumlarını gösteren bir raporla başvurmaları halinde “Braille Kur’an-ı Kerim Elif-Ba’sı” ücretsiz olarak adreslerine gönderilecek. İşitme engelli vatandaşların eğitimlerinde ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engelliler için özel hazırlanan Elifba cüzü kullanılacak."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMetin çokmen
22.12.2020 00:27:56
Kuran öğrenmek

Metin çökmen
22.12.2020 00:29:18
Kuran ögrenmek

YAZARLAR