Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı yapıldı

Toplantıda Boztepe Halk Eğitim Merkezi tarafından 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminde açılan  kurslar değerlendirildi.

    Boztepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu plan çerçevesinde Boztepe Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı saat 14:00'te İlçe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek başkanlığında kurum amirlerinin katılımı ile Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda yapıldı.
    Toplantıda Boztepe Halk Eğitim Merkezi tarafından 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminde açılan  kurslar değerlendirildi. Ayrıca ikinci yarıyılda açılması planlanan kurslar ve yapılacak olan etkinlikler için ilgili kurumlarla işbirliği halinde olunması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Kadın girişimcileri desteklemek ve teşvik etmek için başlatılmış olan Girişimcilikte Önce Kadın Projesi hakkında bilgiler verildi.  
    Toplantıda ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği konusu ele alınarak köy Muhtarlarımızın köylerindeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın durumları ve tespit çalışması yapılarak Okuma Yazma bilmeyenlerin kurslara tabi tutulması ve Okuma Yazma bilmeyen vatandaşın en az seviyeye indirilmesi için yapılacak çalışmalarda işbirliği sağlandı.   
    Girişimcilikte Önce Kadın projesinin amacı, el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak gelire kavuşmalarına olanak yaratmaktır.


Haber Kaynak : Çınar Haber Merkezi


YAZARLAR