Hasat edilmiş tarla alev alev yandı

    Kırşehir'de anız yangınları konusunda uyarılar devam ederken, hasat  işlemi gerçekleştirilmiş olan 500 dönüm arazide çıkan yangın büyük hasara neden oldu. Edinilen bilgilere göre buğday ve arpa tarlasında çıkan yangında, yaklaşık 500 dönüm alanda zarar oluştu.
    Karacaören ve Dalakçı köyleri bölgesinde arpa ve buğday hasadının ardından balyalama işlemi tamamlandı. Ardından öğle saatlerinde bilinmeyen bir nedenden dolayı arazide yangın çıktı.

    Yangının rüzgarın etkisiyle kısa sürede çevredeki arazilere sıçraması üzerine itfaiye ekiplerine haber verildi. Orman İşletme Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ile Kırşehir, Boztepe, Mucur ve Çiçekdağı belediyelerinden gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.
    Civar köylerdeki çiftçilerin de yardımıyla 5 saatte söndürülen yangında, 500 dönümlük tarım arazisi zarar gördü. 

     Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise "limiz Boztepe İlçesi Karacaören köyünde yaklaşık 500 -600 dekara yakın arpa ve buğday ekili tarlada Balya Makinasından kaynaklı yangın çıktı. Yangın alanına anında giden İl Müdürümüz Kenan Şahin ve Boztepe İlçe Müdürü Cem Emirzeoğlu ile İl ve İlçe Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden oluşan teknik ekiplerimiz olay yerini inceleyerek köylülere gerekli duyruları yaptılar" şeklinde bilgiler aktarıldı. 
Yangın anında olay yerine giden İl Müdürü Kenan Şahin, yangın hakkında Kırşehir Valisi İbrahim Akın'a detaylı bir rapor verdi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR