Hane halkına tek tek ulaşılacak

  Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü saha çalışmalarına başlıyor. Bu kapsamda Kırşehir’de Türkiye İstatistik Kurumunun belirlediği hanelerde vatandaşlara tek tek testler yapılacak. Konu ile ilgili olarak Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu detaylar paylaşıldı:
“Ülkemizde ilk COVID-19 vakası 11 Mart 2020’de saptanmıştır. Devam eden süreçte dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni vakalar görülmüştür. T.C. Sağlık Bakanlığı, 11 Mart 2020 tarihinden beri ülkemizde görülmekte olan Yeni Koronavirüs Hastalığına karşı çok sayıda önlem almış ve dünyanın da takdir ettiği başarı sağlamıştır.
Bu başarının sürmesi ve gelecek dönemlere hazırlık çalışmalarını planlamak amacıyla Türkiye çapında tüm illeri temsil eden bir çalışma yapılacak ve ülke ve il düzeyinde hastalığın sıklığı, geçirilmiş hastalık düzeyi ve asemptomatik (hiç bulgu vermede geçirilen) hastalık düzeyi saptanacaktır. Bu amaçlarla planlanan çalışmalarda Kırşehir T.C. Sağlık Bakanlığımızın seçtiği ilk illerden biri olarak; her birinin başında bir tabibin bulunduğu ekiplerle saha çalışmasına başlamıştır. Bu kapsamda TÜİK'in belirlediği hane halkına tek tek ulaşılarak, testler yapılacaktır.”
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR