Halı Sahalar İçin Önemli Açıklama Geldi

Pandemi nedeniyle bir çok illerde kapalı olan halı sahalar ile ilgili, Halı Saha Sportif Faaliyetler Başkanlığı’ndan açıklama geldi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:  “Değerli Basınımız Halı sahalar işletme Nace kodu 93.11 spor tesisi olarak Gençlik Spor İl Müdürlükleri ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ruhsatlandırılmaktadır.
Yani Halı sahalar spor tesisleridir.
Sayın cumhurbaşkanımız 16 Mart Genelgesi ile Faliyetimizi durdurduk
Yine sayın cumhurbaşkanımızın açıkladığı 01 Haziran spor merkezleri/tesislerini de kapsayan genelge kapsamında açıldık.
Sağlık Bakanlığımızın covid19 işyerleri çalışma tedbirleri rehberin 30.maddede bulunan şartlar çerçevesinde tedbirlerimizi en üst seviyede aldık.
Seyirci kabul etmeme giriş çıkış kapıları koymak duşları kapatmak ve dezenfektan uygulamarı yaptık.
Fakat devamında hiçbir yazılı talep ve kaynak olmaksızın iller idaresi tarafından tekrar kapatıldık.
Ankara’da iller idaresi genel müdürlüğüne durumuzu anlattık iller idaresi genel müdürlüğü sağlık bakanlığımıza haklı talebimizi 17.07.2020 tarih 11631 sayılı resmi yazı ile sordular fakat konumuz ile alakalı sağlık bakan yardımcımız sayın emine alp meşe bakanımız günlerdir bu resmi yazıya müspet menfi bir cevap vermemektedir.
Kamuoyuna sesleniyoruz kapatılan halı sahalardaki sporcu genç kitle nerelere yönlendirilmiştir? Bağışıklık sisteminin güçlendiren spor neden yasaklanmaktadır.
Düğün salonları hamamlar saunalar SPA merkezleri kahvehaneler lunaparklar açıktır ama halı sahalar kapatılmaktadır bu karar bilimsel bulmuyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanı’mıza sesleniyoruz tüm yurtta işletmecisi çalışanı antrenörleri ve ailelerimiz olarak yaklaşık 500.000 insanın ekmek kapısının kapatılmasına duyarsız kalan emine alp meşe bakanımızı şikâyet ediyoruz.
Bilimsel olarak ta abd teksas tabipler birliği futbol oynamanın, düğün salonuna gitmekten sinemaya gitmekten hamama gitmekten çok daha az bulaş riski olduğu gerçeği ortada iken sayın emine alp meşe bakanımız bilime de aykırı bir şekilde bizleri kapalı tutmaya çalışmasını anlamakta zorlanıyoruz.
sayın cumhurbaşkanımız birikmiş kredi borçlarımız ve sair giderlerimizden dolayı icralar ile boğuşuyoruz, devletimiz esnafını korumalıdır artık dayanacak gücümüz kalmamıştır lütfen halı saha spor tesisleri açılsın istiyoruz.
Saygılarımızla…”
Ç Halı Saha Sportif Faaliyetler Başkanlığı…


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR