“Haklı bir galibiyet aldık”

Battal Çelik herkesi takıma sahip çıkıp destek vermeye çağırdı:

Kırşehir Belediyespor Kulübü Basın Sözcüsü Battal Çelik, Sivas Belediyespor’u 3-1 yenmenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Sivas Belediyespor’un grubun güçlü ekiplerinden bir olduğunu hatırlatan Battal Çelik,  üst üste aldıkları galibiyetlerin seri olarak sürmesi için daha çok çalışmaları gerektiğini vurguladı.

Çelik, 3-1’lik Sivas Belediyespor galibiyetinin andından gazetemize bir açıklama yapan Battal çelik, hem maçı değerlendirdi, hem de gelecek haftaları.

Çelik şunları ifade etti:

“Sivas Belediyespor maçının çok önemli olduğunu biliyorduk. Önemli oyuncuları var ve takım oyununu çok iyi oynadılar. Maç boyunca da bizi epey zorladılar. Maçtan önce, ‘Bu maçı kazanacağız’ demiştik söylediğimiz gibi de oldu.  Maçta 1-0 geriye düştüğümüz andan itibaren bu maçı kazanma adına çok iyi bir mücadele sergiledik. Sivas’ın puan durumundaki yerine bakmayın siz gerçekten çok iyi bir takım.  Maçta 1-0 geriye düşmüş olmamıza rağmen maçı 3-1 kazandık.  Bodrum maçı sonrasında da dediğimiz gibi Sivas Belediyespor maçını almalıyız ki Bodrum maçını taçlandıralım dedik ve bunu da başardık. Oyuncularımızın hepsi yürekleri ile mücadele ettiler.

“Takdir haklarını rakipten yana kullanan yanlı bir hakem vardı sahada. Buna rağmen kazandığımız maç daha da farklı olabilirdi. Şunu bir kez daha söylemekte fayda görüyorum; takım tam kadro olduğunda yani eksik sakat olmadığında gerek ilk 11’de oynayan gerekse de sonradan oyuna giren oyuncularımızın da takıma ne kadar büyük katkı sağladığını görüyoruz.

“Bundan sonra ayağımız yere daha sağlam basmalı ve bu galibiyetler bizi asla rehavete sokmamalı bunu oyuncularımız da teknik ekipte fazlası ile biliyorlar. Şimdi yakaladığımız bu seriyi sürdürüp önümüzdeki hafta Ankara’da oynayacağımız Mamak maçına da iyi bir şekilde hazırlanıp bu maçı da kazanmamız lazım. Ben yeniden maçı hak ederek kazanan başta oyuncularımıza ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Bu takım çok daha iyi yerlerde olacaktır inşallah… Yeter ki maçlara eksiksiz çıkalım... Son olarak herkese sesleniyorum: Bu takıma sahip çıkıp, desteklerinizi esirgemeyin...”

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR