“Gençlerimizi bilimin ışığında yetiştirmeliyiz”

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 19 Mayıs nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi mesajında şunları söyledi:
“Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü yaktığı bağımsızlık meşalesinin 101. yılını kutluyoruz. Gençlerimiz bu kutlu günü, çok iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Şimdi ve gelecekte birlik olarak kalabilmenin teminatı 101 yıl önce işgalci güçlere karşı verilmiş o büyük savaşı anlamaktır. Bizler de milli direnişin adı olan 19 Mayıs’lar sayesinde Atatürk’ün ilke ve inkılâpları doğrultusunda gençlerimizi bilimin ışığında yetiştirmeliyiz”
 “BAYRAĞIMIZI GENÇLER TAŞIYACAK” 
Geleceğin teminatı olan gençlerin tarih bilinciyle aydınlatılarak ilim ve bilim bayrağını taşıyacaklarını belirten Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, “Ancak vatan ve millet sevgisiyle çağdaş dünyaya entegre olabiliriz. Hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’miz, bu mücadeleyi verirken ‘eğitim’ birincil önem arz etmektedir. Bizim en önemli sorumluluğumuz, tarihini ve kültürünü bilen, inançlı, vatan sevgisiyle dolu, azimli, ahlaklı ve çalışkan gençler yetiştirmektir. Gençlerimizin görevi ise sonraki nesillere müreffeh bir ülke bırakmak için çalışmaktır. Ben de bu vesileyle Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan Ulu Önder Atatürk ve milli mücadeleye ruh veren silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz başta olmak üzere, ülkesi ve milleti için şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimiz rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum ” dedi.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR