Geleceğin Robotik Yazılımcıları Ömer Halisdemir'den Çıkacak!

Kırşehir'de eğitim kalitesi, projeleri ve başarılarıyla adından sıkça bahsettiren Kırşehir Merkez Ömer Halisdemir İlkokulu öğrencileri Codeweek Haftasında Kodlayarak Öğreniyoruz adlı kodlama etkinliği düzenlendi.

  Kırşehir'de eğitim kalitesi, projeleri ve başarılarıyla adından sıkça bahsettiren Kırşehir Merkez Ömer Halisdemir İlkokulu öğrencileri Codeweek Haftasında Kodlayarak Öğreniyoruz adlı kodlama etkinliği düzenlendi.

Hafta boyunca çeşitli konularda, kare kodlama, web 2 araçları ile kodlama ve çeşitli kodlama oyunları ile öğrenciler kodlama etkinlikleri düzenlediler. Pandemi öncesinde okul bünyesinde düzenlenen çocuk kulübü faaliyetleri arasında yer alan akıl ve zeka oyunları dersleri ile öğrenciler bu tarz etkinlikleri haftada 2 saat yapıyorlardı. Kırşehir Merkez Ömer Halisdemir ilkokulu öğrencileri bu kez de pandemi nedeniyle yapılamayan derslerini Codeweek Haftasında yaparak  farklılıklarını gösterdiler. Öğrenciler; sadece bağlantısız kodlama etkinlikleri değil aynı zamanda web 2 araçlarını da etkin bir şekilde kullanarak robotik kodlamanın ilk basamağını öğrendiler. Bugünün  kodlayıcıları, geleceğin robotik yazılımcıları Şehit Ömer Halisdemir İlkokulunda yetişiyor. Okul bünyesinde çınar yapılan e-Twinning Projeleri ile hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. “İnsanlık Mektebi” kurmayı amaçlayarak; kendi ruhumuza kavuşturmayı; her davranışın ahlaki bir değer olduğunu; vicdanlarımıza her an Allah’ın huzurunda yaşamayı öğretmeyi; öğrenciliğin bir ilim üçyüzaltmışbeş yolculuğu olduğunu gören nesiller yetiştirmeyi amaç edinmek; Çocuklarda inanç duygusunu uyandırarak Allah’a duyulan ihtiyaç hissinin canlanmasını sağlamak; Okulumuzu bilgi yığınının olduğu yer olmaktan çıkarıp etrafa ışık saçan, zihinsel ve duygusal aydınlanmanın olduğu yer haline getirmek;  Çocuklara, sahip olduğumuz erdemler sayesinde sevebilmeyi öğretmek ve bu erdemleri sergilemek;  Bütün yapılan çalışmaların Allah rızası için yapılması gerektiğini öğretmek; Amacıyla hareket eden biz Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulu – İlkokulu öğretmenleri olarak bu düsturda hareket etmeye gayret edeceğimizi beyan ederiz" çınar misyonu ve "Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda eğitimde teknolojiyi etkin şekilde kullanılan, sürekli gelişmeye açık, bilgi toplumu olmanın gereklerini yerine getiren Avrupa Birliğindeki eşdeğer kurumlar ile rekabet edebilen, kaliteli ve seçkin bir kurum olmaktır. Ahlakta örnek, bilgide önder nesiller için" vizyonu ile öğrencilerine kaliteli şekilde eğitim veren Kırşehir Merkez Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu öğrencileri kodlama çalışması ile bir ilke daha imza attı ve geleceği kodlayarak öğrendiklerini beyan ettiler.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR