Enerji Bir Sen 25. Yılını kutluyor

   Kırşehir Enerji Bir Sen İl Başkanı Adnan Doğan, Enerji, Sanayi ve Madencilik Çalışanlarının Güçlü Sesi Enerji Bir-Sen 25 Yaşında olduğunu söyleyerek konu ile ilgili açıklama yaptı. Kırşehir Enerji Bir Sen İl Başkanı Adnan Doğan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

   Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolu çalışanlarımızın ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, ülkemizin stratejik hedeflerine ulaştırma yolunda büyümesine ve güçlenmesine katkı sunmak için çıktığımız soylu mücadelemizin 25. yılını kutluyoruz. Dünya görüşü ve ilkeli duruşuyla emek meşalesini tutuşturan merhum Mehmet Akif İnan Hocamızın yolundan gitmek için 25 Nisan 1995’te kurduğumuz sendikamız, çeyrek asırlık sendikal mücadelesiyle vizyonu, misyonu, ufku ve çizgisiyle farkını ortaya koymuştur. Birlerle başlayan sendikal yürüyüşümüz, emeğe dayanan gücüyle 2010 yılında yetkiyle taçlanmış, 10 yıl boyunca aralıksız bir şekilde devam etmiştir. Üyelerimizden aldığımız güçle hizmet kolumuzun en büyük ve en güçlü sendikası olma başarımız, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde sürdürmektedir.

TOPLUMUMUZUN DEĞERLERİNİ KORUMAKTA

Sendikamız kurulduğu ilk günden bu yana ilkeli ve sorumlu sendikacılık anlayışından hiçbir zaman taviz vermeden; kamu görevlilerimize hizmet ettiği kadar ülkemizin bekasını gözetmekten ve toplumumuzun değerlerini korumaktan da hiçbir zaman geri durmamıştır. İçinde bulunduğumuz zor günlerde millet olarak atlattığımız veya halen yaşamaya devam ettiğimiz deprem, küresel salgın gibi toplumu ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olarak derinden etkileyen badirelerde hem milletimizin hem devletimizin yanında olmaya, sorumlu sendikacılık anlayışı ve sivil toplum kuruluşu olma sorumluluğuyla milletimiz için elimizden geleni yapmaya devam etmekteyiz. Akif İnanlardan devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyabilmiş olmanın, ülkemizin yüz akı, saygın, etkin sivil toplum kuruluşunu el birliğiyle zirveye çıkarmanın gururunu, onurunu hep birlikte yaşıyoruz ve bundan sonra da yaşayacağız. Çeyrek asırlık onurlu mücadelede; kuruluşumuzdan büyümemize, bugünlere gelmemizde emeği geçen başta Mehmet Akif İnan Hocamız olmak üzere, ahirete irtihal eden dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor,  Büyük Enerji Bir-Sen ailesi olarak sağlık, afiyet, huzur ve gönül birlikteliği içerisinde daha nice yıllara kavuşmayı dilerken, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve İslam Alemine rahmet, bereket ve selamet getirmesini niyaz ediyorum”


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR