Emin Salman, güçlü kalemi ile Çınar Kırşehir'de

Kırşehir'in tanınmış isimlerinden Emekli Öğretmen Emin Salman, bugün itibarı ile Çınar Kırşehir Gazetesi'nde güçlü kalemini kelimelerle buluşturacak.

Kırşehir'in tanınmış isimlerinden Emekli Öğretmen Emin Salman, bugün itibarı ile Çınar Kırşehir Gazetesi'nde güçlü kalemini kelimelerle buluşturacak.

                Çınar Kırşehir Gazetesi yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile sohbet eden Emin Salman, bir süre ara verdiği köşe yazarlığı konusunda Çınar Kırşehir Gazetesi'ne daha güçlü şekilde döndüğünü dile getirdi.

                Kırşehirli Salman, bilindiği gibi Türkiye'nin değişik yerlerinde öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldu. Kırşehir'de yaşayan Emin Salman; Uzaktan Gelen Ses (Öykü, Arka Oda Yayınları-2006), Yaşam İncelince (Öykü Arka Oda Yayınları- 2007), Sessiz Bir Veda (Öykü, Kurgu Kültü Merkezi Yayınları-2010) , Soğuk Bir Güz Günü (Öykü, Kurgu Kültür Merkezi Yayınları-2014) ve Cele (Öykü, Kekeme Yayınları-2020) isimle 5 ayrı kitabı ile okurları ile buluşmuştu.

                Son kitabı Cele'nin arka kapağında kitabına ilişkin detaylı bilgiler aktarırken; "Cele bir yara. Cele, talihsiz kadim ülkemin bahtsız ve bir o kadar da çaresizliği. Her şeyi geride bırakıp yok olanların, yok edilenlerin diyarı. Sarp dağlarla çevrili cennet vadisinde aşkları, nefretleri, kinleri, öfkeleri yaşamış ve bir o kadar da katliamlara şahitlik etmiş talihsiz topraklar. Bir çok inancı bağrında taşırken yok eden zulmün, zalimliğin eksilmediği diyarlar. Hoşgörünün ve vahşetin birlikte yeşerdiği ve çatıştığı, şiddetin kahramanlık olarak kutsandığı topraklar.

                Cele, on yıllardır baskıların, korkuların sığınağı. Alışınca, günlük yaşamın olağan bir parçasına dönüşüveriyor yabancı renkler. Yabancı gözler ve yabancı sözler ise Cele'de hep yabancı kalıyor" diyor.

                Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com Ailesi olarak Köşe Yazarımız Emin Salman'a ekibimize hoş geldiniz diyor ve ilk yazısını bugünkü sayımızda sizlerle buluşturuyoruz.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR