DÜNDEN BUGÜNE SİNAN DEMİR

    Eski Te­ak­won­do Milli Ta­kım­lar Ant­re­nö­rü Sinan Demir, dünden bugüne kendini anlattı.  Eski Te­ak­won­do Milli Ta­kım­lar Ant­re­nö­rü Sinan Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 1957 yılında Kırşehir merkeze bağlı Akçaağıl köyünde doğdum. İlkokulu köyümde, ortaöğretimi Kırşehir de tamamladım. Lisans öğrenimimi Ankara Gazi Üniversitesine bağlı Kırşehir Beden Eğitimi Spor yüksekokulunda Millilik kontenjanın da hak kazanarak lisans mezunu oldum.

   Spor hayatıma Ankara Kızılay da bulunan Avrupa Spor Merkezinde 1974 yılında Taekwondo branşını seçerek başladım. İlk yarışmam da 1977 yılında Ankara İl Birincisi oldum. 1980 yılında ilk Türkiye Şampiyonu olmak üzere peş peşe 5 kez 64 kg. da Türkiye şampiyonluğu elde ettim. 1985 yılında Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürü Uysal İğde beni yanına çağırarak Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğünde antrenör olarak çalışmamı teklif etti. Açılan sınavlara girdim ve başarı elde ederek gençlik spor da görevime başladım ve 1981 yılında Ankara da Avrupa Spor Merkezinde antreman arkadaşım Milli sporcu  Zafer Çam ile birlikte ilk taekwondo branşının Kırşehir’e ilk temelini attık.  32 yıl antrenör olarak çalışırken 2016 yılı itibariyle de Gençlik Spor İlçe Müdürü olarak atandım ve halen bu kadroda görev yapmaktayım.  1983 yılı ve 1990 yılları arasında yine 64.kg da Uluslararası şampiyonluğu elde ettim. Buna ilaveten 1991 yılında Milli Takım antrenörlüğüne çağırıldım. 2 yıl bu göreve devam ettim. Yönetim de çıkan haksızlıklardan dolayı istifa ettim. Yeniden 1996 yılında Milli Takım antrenörlüğüne çağırıldım. Bu görevimi 2000 yılına kadar devam ettirdim. Görev yaptığım süre içerisinde Türk Milli Taekwondo takım halinde Avrupa Şampiyonu ve Dünya 2.si  olmuştur.

   2000 yılından itibaren de federasyonun Teknik Komite Başkanlığı, eğitim Kurulu üyeliği, Kick boks federasyonu danışma kurulu gibi kurullar da görev yaptım.İl Temsilcisi Osman Çevik ile beraber Kırşehir de Kick boks branşın da K.1 Profesyonel Uluslararası programlar yaparak ulusal basında Kırşehir’i tanıtmak amacıyla birçok canlı yayın programları gerçekleştirdik.

   Kırşehir de taekwondo branşın da Zafer Çam ile beraber birçok milli sporcu ve Türkiye Şampiyonu yetiştirdik. Bunların başında Dr. İlker Yalçın, Dr. İsmail Purcu, Dr. Osman Memiş, Dr. Bülent Polat, Dr. Ahmet Kıvrak olmak üzere Avukat Muzaffer Aslan, Milli Sporculardan Yusuf Aslan, Arif Harman, Mehmet Yağmur, Sahir Kütük, Yahya Çam, Mesut Lafçı, Ali Saylam, Doğan Paltacı, Osman Çetiner, Salim Demir, Kürşat Yurtsever ve şuan da kick boks antrenörlüğü yapan Osman Çevik daha buna benzer birçok sporcular yetiştirdik. Bunlardan 20 ye yakını yurtdışın da ikamet etmektedir.

    Spor hayatımda milli duygular, saygı, sevgi çerçevesi içerisinde ve disiplinli bu milletini tanıyan ve bayrağına saygı maneviyatı yüksek birçok değerli öğrencilerim olmuştur. Bunun yanı sıra amatör sporu tanıtma çerçevesinde Yılın Spor Adamı ve Yılın Antrenörü gibi ödüller aldım. Yine spor hayatımda durmadan deneyimlerimi ve birikimlerimi Kırşehir sporseverleri için Yerel ve Ulusal basında Spor köşe yazılarına devam etmekteyim ve buna hayatım boyunca da hem spor severlere hem de hemşerilerime aktarmaya devam edeceğim. Buradan tüm hemşerilerimi ve sporseverleri selamlıyorum.   İyi ki varsınız."

 
YAZARLAR