Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu'ndan Bir Başarı Daha!

Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu Müdür Yardımcısı Ferda Çanta bu yıl e- twinning projesi olan Masallarla Öğreniyorum projesini Çiçekler sınıfında uygulamaya başladı.

Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu Müdür Yardımcısı Ferda Çanta bu yıl e- twinning projesi olan Masallarla Öğreniyorum projesini Çiçekler sınıfında uygulamaya başladı. 10 Türk, 2 İtalyan, 1 Polonyalı ortak ile projeyi yürütecekler.Ferda Çanta: "Masallar, toplumsal değerlerin, kültürel ögelerin aktarılması noktasında da üçyüzaltmışbeş önemli bir çocuk edebiyatı ürünüdür. O topluma ait masallar yerel kültüre dair ögelerin aktarımını sağlarken evrensel masallar çocuğun diğer kültürler hakkında bilgi ve duyarlılık kazanmasını sağlar.Çocukların masal ve hikâye okuması, onların kavramları öğrenmesini, yaşama gücünü arttırır, iyiyi, doğruyu, dürüstlüğü ve en önemlisi iyiliğin mutlaka bir gün kazanacağını masallarda öğrenir’dedi.

Bunun yanında okul müdürü Selçuk Kaygısız ise yaptığı açıklamada; "e-twinning projesi sayesinde işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak bizim için mutluluk verici" dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR