Din görevlileri vatandaşları virüse karşı uyaracak

Tüm dünyada etkili olan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye'de birinci dalganın henüz devam ettiği belirtilen koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı din görevlileri vatandaşlara uyarılarda bulunacak.
Konu ile ilgili olarak Kırşehir Müftüğü’nden yapılan bilgilendirmede uyarılar noktasında Kırşehir ile birlikte 81 İl Müftülüğü’ne genelge gönderildiğine dikkat çekildi. 
Çınar Kırşehir Haber Merkezi’nin Kırşehir Müftülüğü sosyal medya sayfasından derlediği bilgilere göre Kırşehir’de de din görevlileri vatandaşları korona virüs konusunda uyaracak. 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzasıyla Kırşehir Müftülüğü ile birlikte 81 il müftülüğüne gönderilen genelgede, din görevlilerinin vatandaşları koronavirüs tedbirlerine karşı uyarması istenildi.
Kırşehir’e de gönderilen genelgede, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Covid-19) bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla özenli davranılması gerektiği hatırlatarak, "normalleşme sürecinde hastalıkla mücadelede rehavete düşülmemesinin ve devletimiz tarafından öngörülen tedbirlere titizlikle riayet edilmesinin büyük bir önem arz ettiğinin" altını çizdi.
Özellikle taziye ve düğün gibi kalabalık ortamlarda virüsün hızla yayıldığına dikkat çeken Erbaş, normalleşme süreciyle birlikte yeni vakaların arttığının müşahede edildiğini vurguladı.
Başkan Erbaş, din görevlilerinin 'manevi destek' ya da 'tebrik' amaçlı iştirak ettikleri törenlerde, vatandaşların kurallara uygun davranmaları hususunda uyarılmasını istedi.
 
YAZARLAR