DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kırşehir'de Konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kırşehir'e gelerek partililerle ve Ahi Esnafıyla buluştu.

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kırşehir'e gelerek partililerle ve Ahi Esnafıyla buluştu.

            Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, şeffaf yönetim anlayışıyla herkesi kucaklayacaklarını ifade ettiği açıklamasında, her kuruşun hesabını halka vereceklerini ve bu konuda asla taviz verilmeyeceğini dile getirdi.

            Tarım, ekonomi, siyaset ve eğitim konularında partililere önemli notlar aktaran Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, " Demokrasimizi güçlendirmek, Türkiye’mizi insan haklarına saygılı, adalet bilinci gelişmiş, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir ülke yapmak üzere yola çıkıyoruz. Karşı karşıya olduğumuz sorunları aşabilmek için yeni bir vizyonla her alanda yeni stratejiler, yeni programlar, yeni planlar hazırlıyoruz" dedi.

            Babacan'ın Kırşehir ziyaretinde Kırşehir'deki yerel basının sorularının da yer aldığı bir dosya sunumu yapıldı. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Partisinin Olağan birinci olağan kongresi için Kırşehir’e geldi. Ali Babacan Kongreye geçmeden önce Ağalar konağında basın mensupları ile bir araya geldi. Babacan'a sunulan dosyada şu detaylar yer aldı: "Türkiye’deki Ekonomik Krizin Faturasını haliyle biz Radyocular Gazeteciler ve Televizyoncular çekmekteyiz çözüm önerileri olarak aşağıda yazdığımız önerileri Hükümete iletmeniz umarım bizlerin sorunlarını da bir nebze olsun fayda sağlar.

             Bu konuda meslek örgütlerimiz çaba içerisinde ama Kırşehir’in sorunlarını da biz biliyoruz.

 Resmi ilan olarak KÖYDES programlarını ilan kapsamına ,TOKİ inşaat yapım ve alımlarının ihale kapsamına, İl ve İlçe belediyelerin üç teklif usulünden vazgeçilmesi gazetelerde ilan yayınlanmasını icra ve iflas ilanlarını resmi ilan olarak yayınlanmasını, Anonim şirketlerinin genel kurullarının gazetelerde resmi ilan olarak yayınlanması SSK vergi ve enerjide muafiyeti uygulanması alınmış Kredilerin ve SSK ve Vergi borçlarının ötelenmesi, Pandemi süresince vergi, Stopaj ve SSK Paralarının alınmaması gibi.

            Türkiye de mutlaka bir veya birkaç kağıt fabrikasının yeniden açılmasını, kağıt ve kalıp fiyatlarının dolar kurunun sabit tutulması basın ilan kurumu düşük faizle kredi vermesini KOSGEB ve diğer kredilerin faizsiz ötelenmesini istemekteyiz. Belediyelerin Ticaret ve sanayi Esnaf odaları ve TOBB gibi odaların gazete ismi ayırmadan Abone olunması enerji indirimi gibi."

            DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kırşehir İl Kongresinin ardından partililerle yaptığı sohbetin sonrasında Kırşehir'den ayrıldı.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR