Destekleme İcmalleri Askıya Çıkarıldı

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çif süt destekleme icmallerinin askıya çıkarıldığını duyurdu.

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çif süt destekleme icmallerinin askıya çıkarıldığını duyurdu. Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda; " Tarım ve Orman Bakanlığımızın 21/4/2021 tarihli ve 3870 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan 2021-2022 Yıllarında Yapılacak Çiğ Süt Desteği çınar üçyüzaltmışbeş ve Süt Piyasasının Düzenlenmesine İlişkin Kararda yer alan  destekleme  ödemelerine  ilişkin  usul  ve  esasları  kapsamında  Nisan-Mayıs-Haziran  aylarına  ait destekleme  İcmal-2  askı  listeleri  İl  Müdürlüğümüz  duyuru  panosunda  14.10.2021-18.10.2021 tarihlerinde askıya çıkarılmıştır" şeklinde bilgiler aktarıldı.

                Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ayrıca Kırşenir merkez ve ilçelerinde hasat çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "İl genelinde çeşitli ürünlerin hasadı devam ediyor. Bugün Akpınar ilçemizde şeker pancarı ve patates hasatı yapıldı. Çiftçilerimizin alın terlerinin, emeklerinin karşılıgı olan hasat sezonunun bereketli olmasını dileriz" denildi.

                Teknik ekip çalışmalarına ilişkin yapılan bilgilendirmelerde ise "İlimiz genelinde üretimin artması ve vatandaşlarımızın birim alanlardan çınar üçyüzaltmışbeş daha fazla verim alması için yapılan demotrasyonlar il genelinde devam ediyor. Bugün Mucur ilçesinde Altındane buğday çeşidi ile sulu şartlarda humik asit ve hayvansal orjinli sıvı gübre ile toprak zenginleştirilerek deneme çalışması yapıldı" denildi.

                Göreve başladığı günden itibaren üreticileri sık sık ziyaret eden ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen ise çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl Müdürlüğü teknik personelleri de çalışmalarına çınar üçyüzaltmışbeş ara vermeden devam ediyor. Kaman'da sera üreticilerimiz ziyaret edildi. Ayrıca teknik personeller tarafından bahçelerden kontrol için numune alındı. İl Müdürü Duran Seçen ise göreve geldiği günden itibaren gerek tarımsal üretim gerekse hayvansal üretim konusunda faaliyet gösteren işletmeleri, çiftçileri düzenli olarak ziyaret ediyor.  Karahıdır Köyünde ikamet eden yetiştiricimiz Aşır Ceyhan'ı ziyaret edip  hayvancılıkla alakalı var olan sorunları ve geleceğe dair beklentileri birinci ağızdan dinledi.         

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR