Demokrasi Nöbeti Başlıyor

       Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini hedef alan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin dördüncü yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de programlar düzenlenecek.
      FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanları yazan Kırşehir, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde bir kez daha bir araya gelerek Demokrasi Nöbeti tutacak. Kırşehir Valiliği öncülüğünde, hazırlanan etkinlikler 17 Temmuz Cuma gününe kadar sürecek. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kırşehirliler yine demokrasi için nöbet tutacak. 
      Kırşehir Valiliği tarafından hazırlanan programa göre, 15 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00’de Hoca Ahmet Yesevi Camii’de Şehitlerimizin Ruhu için Mevlidi Şerif Okutulacak, Hatim, dualarının edilecek ve katılanlara ikramlarda bulunulacak. Saat 13.00 ‘te Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki şehit kabirleri ziyaret edilecek. Saat 15.00’te Kaman İlçesi Kargın-Yenice Mezarlığı’ndaki Şehit Gökhan Yıldırım, Kurancılı Mezarlığı’ndaki Şehit Ayhan Keleş’in kabirleri ziyaret edilecek. Saat 20.30’da Cacabey Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda Kuran-ı Kerim Tilaveti, 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu film ve slayt gösterimlerinin ardından protokol konuşmaları yapılacak. Mehteran Gösterisi, Şiirlerin Okunması, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri Fatih Sarıyıldız Grubu ve İdris Altuner tarafından Kahramanlık Türküleri söylenecek. Sait Sargın Tiyatrosu’nun sunacağı “İhanet” adlı tiyatro oyununun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma canlı olarak izlenecek. Saat: 00.13’da, 15 Temmuz’ u 16 Temmuz’a bağlayan gece tüm Camilerde Sela’lar okunacak ve Demokrasi Nöbeti gerçekleşecek. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri 17 Temmuz 2020 Cuma günü saat 12.30’da 12.30 ilimizdeki tüm camilerimizde Cuma Namazı öncesi şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunması ve dualarının yapılması ile sona erecek.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR