“Demek ki isteyince oluyormuş”

Spor Yorumcusu Yasin Ata 1-0’lık Vanspor maçını ‘Çınar Kırşehir’e değerlendirdi

Kırşehir Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grup 8’inci hafta maçında sahasında Vanspor’u 1-0’lık skorla yenmeyi başardı.

Bu galibiyetin ardından ‘Çınar Kırşehir Gazetesi Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Spor Yorumcusu ve Televizyon Sunucusu Yasin Ata, Gürses Kılıç’ın galibiyette yaptığı hamlelerin yerinde olduğunu ve isteyince iyi kadro çıkabileceğini belitti.

Ata yaptığı açıklamada: “Kırşehir Belediyespor'un geçtiğimiz hafta deplasmanda 1-0 kazandığı Kırklarelispor maçını Televizyondan, Vanspor maçını da canlı izleme imkânı buldum. Daha önce oynadığı 6 maçtan farklı iki maçta da Kırşehir Belediyespor güzel oyun oynadı.

Ne oldu da takımda bu değişiklik oldu? Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Gürses Kılıç daha önce orta sahada farklı oyuncuları oynatırken, bu sefer son iki maçta Serhat, Bilal, Hakan üçlüsünü birlikte oynattı. Bu üçlü oyuncunun orta sahada tempolu oyunu Kırşehir Belediyespor’u ileri taşıdı. Buna kanat da oynayan Ahmet ve ileride Üstün de katılırken, savunmanın solunda oynayan Onur'da zaman zaman hücuma destek verince, hücum hattında zenginlik kazandı. 6 haftalık maçlarda ileride çoğalamayan ve pozisyon bulmakta zorlanan takım iken, son iki maçta pozisyona giren ve rakibe önde basan bir Kırşehir Belediyespor izledik. Bunda tabi tüm takım etkili ama orta saha oyuncularının temposu önemliydi. 6 maçlık kötü oyundan dolayı Teknik Direktör Gürses Kılıç'ı herkes gibi bende eleştirenlerdendim. Teknik Direktör Gürses Kılıç, son iki maçtaki oyuncu tercihleri doğru olunca sahada isime değil, mücadele edene forma verince takımda güzel oyun oynadı ve güzel skor aldı. Atalarımızın sözünü dinlemek güzel demek ki. Teknik Direktör Gürses Kılıç’ta atasözü dinleyerek önce iğneyi kendine batırdı, sonra çuvaldızı oyunculara batırıp, kendisi de doğru 11 tercihleri ile puanları da 3’er 3’er aldı. Demek ki neymiş? Futbolda doğru tektir. Oda isimler değil hak edenler oynar. Allah herkese atasözü dinlemeyi nasip etsin. Amin. Artık bu maçları unutup önümüzde çok önemli bir Pazarspor maçı ve öncesi Türkiye kupası var. İnşallah bu 2 maçtada iyi skorlar alırız. Hedefleri olan bir takımız. Bu hedefe inşallah sezon sonu hep birlikte ulaşırız” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR