Cumhuriyet Bayramı Çiçekdağı'nda Da Kutlandı

Çiçekdağı'nda da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakam Burhanettin Yavaşi, Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ve daire amirlerinin katılımları ile  Atatürk anıtına çelenk sunularak  gerçekleştirildi.

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırşehir merkez ve ilçelerinde coşku ile kutlandı. Çiçekdağı'nda da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakam Burhanettin Yavaşi, Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu ve daire amirlerinin katılımları ile  Atatürk anıtına çelenk sunularak  gerçekleştirildi.
    Kaymakam Burhanettin Yavaşi, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında ise şu ifadeleri kullandı: " Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 97’ıncı yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğimizin sembolüdür. Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki dönüm noktalarından birisidir. Atalarımızın zorlu mücadelelerle elde ettiği bu değerli mirası; aynı ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, bizden sonraki nesillere devretmek ve Türkiye'yi muasır medeniyetlerin ötesine taşımak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu bağlamda bizler de bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle;  Cumhuriyet’i “En Büyük Eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ile eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97'ıncı Kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum." 


 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR