COVİD-19 İle Mücadelede Kırşehir MTAL farkı!

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Toplantıı gerçekleştirildi.

         Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Toplantıı gerçekleştirildi.

Toplantıya ilişkin okulun resmi internet sayfasından yapılan bilgilendirmede " Milli Eğitim Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 15-10-2020 tarihinde gönderilen Okul Aile Birlikleri yazıları gereği 31-10-2020 tarihinde saat 10:00 da Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Bahçesinde açık havada COVİD-19 virüsüne karşı her türlü tedbir (maske,mesafe ve hijyen) alınarak Okul Aile Birliği birinci olağan toplantımızı gerçekleştirdik" ifadelerine yer verilerek, Okul Müdürü Turan Altıok'un konuşmasına da yer verildi.

         Okul Aile Birliği Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Turan Altıok şunları kaydetti: "Toplantıya teşrif eden idareci,öğretmen ve velilere hoş geldiniz diyerek konuşmalarına başladı.Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 virüsünün maalesef güzel Ülkemizide etkisi altına almıştır.Devletimiz de  sekiz aydır bu virüsle mücadele etmektedir. Özellikle Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Beye ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bu süreçte bir çok vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşmuştur, bir çok vatandaşımızda hastanelerde ve evlerinde tedavilerini görmektedirler. Ölenlerimize Yüce Rabbimden Rahmet,hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Yine İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet,yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah yakınlarına sabır, devletimize güç ve kuvvet ihsan eylesin.

         Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, COVİD-19 sürecinde virüsle mücadele kapsamında 13 Mart 2020 tarihinden beri en üst seviyede çalışmalar yaparak, virüsle mücadele konusunda elini değil vücudunu taşın altına koymuştur. Şimdiye kadar 100 ton yüzey dezenfektanı, 15 ton el dezenfektanı, 10 ton temizlik ürünleri, 1500 Adet yüz siperliği ve 750000 adet maske üretimi gerçekleştirmiştir. Bu üretilen ürünlerin tamamını ilimizde ve ilçelerimizde  bulunan kamu ve özel sektörün, Kırşehir halkının hizmetine sunmuştur. Kırşehir dışında da çevre illere de ürünlerin ulaştırılmasını sağlamıştır. İşin maddi boyutunu düşünmeden hizmet yönüne ağırlık verilmiştir. Meslek Lisesinin memleket meselesi olduğunu, Meslek Liselerinin kara gün dostu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Okulumuzun gerek yerel, gerekse ulusal basında güzel haberlerle övülmesi ve tanıtılması imkanı sağlanmıştır. Buradan yerel ve ulusal basın temsilcilerine teşekkür ederim. Okulumuz Proje Okulu olup, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığımız TOBB ile protokol imzalamış Türkiye de 81 İlde bir okul TOBB ile ilişkilendirilmiş olup Kırşehir'de de bizim okulumuz bu listede yerini almıştır. TOBB tarafından iki öğrencilerimize, yine teknik eğitim vakfı tarafından iki öğrencimizin burs alması sağlanmıştır. Bu sayının artırılması için çalışmalar devam etmektedir. Okulun öğrenci sayısında ciddi bir artış,bir çok alanda iyileştirme çalışmalarının yapılması sağlanmıştır.Okula olan yanlış bakış açısı değişmiş,tercih edilen,fabrika gibi üretim yapan bir okul haline gelmiştir.Bu bir ekip işidir.Ben değil biz bilinciyle çalışmaktayız. Emeği geçen tüm idareci, öğretmen, personel ve öğrencilerimize teşekkür ederim.

         Döner Sermaye kapsamında Kırşehir Valiliğimiz, Kırşehir İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okullarımız, Ankara Ders Araçları ve Yapım Merkezi, Kırşehir Polis Okulu, PETLAS, Kırşehir Belediyesi, İlçe Belediyelerimiz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir Ceza İnfaz Kurumu, Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü, Kırşehir AFAD İl Müdürlüğü, Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayii Odası, Çevre İllerdeki Kamu Kurumları ve Kırşehir halkının ihtiyaçları doğrultusunda  bir çok iş yapılmaktadır. Döner Sermaye de çalışan öğrencilerimize ücretler ödenmektedir.

         Bir yıl içerisinde, motor teknolojileri alanına oto yıkama, lastik sökme takma ve balans ünitesi, computest ünitesi kurulmuştur. Motor Bölümüne öğrencilerimizin son teknolojiye uygun eğitim görmeleri için Toyota Coralla'dan okulumuza sıfır bir araç hibe edilmesi sağlanmıştır. Motor Bölümü içi ve dışı komple boyatılmıştır. Bilişim Teknolojisi Atelyesine Maske üretme makinası alınmıştır, elektrik bölümü çatısı tamamen yenilenmiştir, METAL Teknolojileri alanına son teknolojiye uygun Boru bükme makinası ve 40 tonluk pres alınmıştır.Ankara Bakanlık ders araçları yapım merkezinden 5000 Adet sıra siparişi alındı % 70'i tamamlandı. Siirt, Erzurum, Çorum, Yozgat ve Malatya illerine yollandı. Kimya Teknolojisi Alanı dezenfektan ve temizlik ürünleri üreten Atelyesi komple yenilenmiş imalat için gereken tüm malzemeler yeniden alınarak mükemmel bir imalathane kurulmuştur. Makina Teknolojileri Alanına 260 tonluk Plastik Enjeksiyon Makinası alınmıştır. Okumuz sınıflarının tamamının boya işlemleri yapılmıştır. Yemekhanedeki sanayii tipi  fırınımız yenilenmiştir. Kantin giriş kapılarımız yenilenmiştir. Yaklaşık 2 trilyona yakın bir yatırım yapılmıştır. İhtiyaçların öncelik durumuna göre çalışmalarımız devam etmektedir. Bahsetmiş olduğum üretim ve iyileştirme çalışmalarında desteklerinden dolayı, başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr.  Ziya Selçuk Beye, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Beye, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz  Sayın Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu Beye, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Sayın  Dr. Recep Altın Beye, Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim Akın Beye,Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz Beye teşekkür ederim.

         Değerli öğrenci velilerimiz okulumuz her sınıf seviyesinde 5 Ekim 2020 tarihinde itibaren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Beyin talimatlarıyla yüz yüze mesleki eğitime başlamıştır. Yine 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren meslek dersi haricinde 12. sınıflarda kültür derslerinin yüz yüze verilmesi sağlanmıştır. 02 Kasım 2020 tarihinde 9. sınıfların kültür dersleri sınıfların ikiye bölünmesiyle başlamıştır. 22 kasım 2020 tarihinden sonrada 10. ve 11. sınıfların bir çok dersi yüz yüze başlatılacaktır. Yüz yüze alınamayan dersler EBA üzerinden uzaktan eğitimle verilmektedir, evinde imkanı olamayan öğrencilerimiz için okulumuzda EBA destek sınıfları oluşturularak öğrencilerimizin hizmetine açılmıştır. Sınavlar okulda yüz yüze yapılacaktır. Bu nedenle öğrencilerin gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitime katılımı çok önemlidir.

         Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi okula bekliyoruz, Bakanlığımızın, Valiliğimizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talimatlarıyla virüsle ilgili her türlü tedbirimizi aldık. Okul girişinde ateş ölçümü,sınıflarımızda maske ve mesafe kuralları nizami uygulanmakta, lavabolarda hijyenle ilgili her türlü tedbirler alınmıştır. Biz her zaman okulun dışarıdan daha güvenli olduğunu düşünüyoruz. Temiz Okul Belgesi ile ilgili müracaatlarımızı yaptık. Öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeleri ve rehberlik çalışmalarını yapmaktayız. Çocuklarınız önce Allah'a sonrada bizlere emanet.

         Okulumuzda okul polisi, güvenlik görevlisi ve nöbetçi öğretmen uygulaması yapılmakta,kapalı devre kamera sitemi ile korunmaktadır, güvenlik konusunda sıkıntılı bir durumumuz yoktur. Okul kantinlerimiz yine bakanlığımızın talimatlarıyla açılmış olup,yine kontrollü bir şekilde öğrencilerimizin alış veriş yapmaları sağlanmaktadır" dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR