Çocuk Dilencilerden Şikâyetçiler!

Kırşehir'de yaz aylarının gelmesi ile birlikte sayıları bir hayli artan dilencilere bir de çocuk dilenciler eklenince vatandaşlar ve sürücüler bu durumdan şikayetçi oldular.

Kırşehir'de yaz aylarının gelmesi ile birlikte sayıları bir hayli artan dilencilere bir de çocuk dilenciler eklenince vatandaşlar ve sürücüler bu durumdan şikayetçi oldular.  Kırşehir'de Zabıta ekiplerinin nefes aldırmadığı dilencilere bu kez de çocuk dilenciler eklendi. Zabıta ekipleri vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendirirken, geçtiğimiz günlerde bir dilencinin üzerinden çıkan binlerce lira paranın ardından bu kez de çocuk dilencilerin peşine düşen ekipler vatandaşların huzur ve güvenliği için sahadan ayrılmıyor.

                Yaz ayları nedeniyle tanınmış hamburger kafelerde aileleri ve çocukları ile hoş vakit geçirmek isteyen vatandaşların yanı sıra kırmızı ışıkta bekleyen sürücüleri rahatsız eden dilenciler hem dini duyguları hem de vicdani duyguları sömürmeye devam ediyor. Çoğunluğunun Türk asıllı olmadığı öğrenilen bu çocukların ayaklarında terlik veya ayakkabı olmayışı nedeniyle yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar olurken, bazıları da çocukların bu tehlikeli davranışlarını şikayet ediyorlar.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR