Çiçekdağı'na bağlı 8 köyün su sorunu çözüme kavuştu

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Çiçekdağı'nda gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı.

    AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Çiçekdağı'nda gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. 
    Şehrin her kesimine en iyi hizmetleri getirme gayretinde olduklarını belirten Milletvekili Kendirli ; “Bu şehrin bir evladı olarak ilimizin her alanda en iyi hizmeti alması için gece gündüz demeden koşturuyoruz. Hemşerilerimizin ihtiyaç ve taleplerine cevap vermek, çözüm bulmak için yoğun çaba gösteriyoruz”. 
    Millete hizmet etme yolunda 2023 hedeflerine adım adım ilerlediklerini, hükümet yatırımlarının ülkemizde olduğu gibi ilimizde de hız kesmeden devam ettiğini,  amaçlarının hizmetlerin en iyisini yapmak olduğunu da ifade eden Milletvekili Kendirli; Çiçekdağı ilçesine bağlı sekiz köyün yetersiz içme suyu tesisi yapım işi İl Özel İdaresi tarafından hizmete girdi.
    Yıllardır su sorunu yaşayan Çiçekdağı ilçesinebağlı; Acı, Kabaklı, Konurkale, Kaleevci, Bozlarevci, Gölcük, Boğazevci ve Çiçekli köylerini kapsayan yetersiz içme suyu sorunu, Akçakent ilçesinden yapılan sondaj çalışması sonucu çözüme kavuştu.
    Yeni içme suyu sondaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikteyaklaşık KDV Dâhil 2 milyon lira maliyetli,Akçakent ilçesinden başlayıp Çiçekdağı ilçe köylerine kadar uzanan 59 km’lik terfi hat çalışmaların büyük bir gayret ve özveri ile90gün gibi kısa bir sürede tamamlandığınıbelirtenAK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ; “Çiçekdağı ilçemize bağlı sekiz köyümüzde vatandaşlarımız yıllardır yetersiz içme ve kullanma suyu sorunu yaşadıkları için, bu problemi İl Özel İdaremiz öncülülüğünde çok yoğun gayretlerimiz sonucu gidermiş bulunuyoruz. Yaklaşık 1800 kişiye yakın nüfusun yaşadığı bu 8 köyümüzün içme suyu sıkıntısının tamamen çözülmesi bizim için son derece önemlidir. Sondaj çalışmaları, su depoları, toplama kazanı, terfi binası ve Enerji nakil hatları gibi yapılan üst yapılar ile Özel idaremize bağlı Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğümüz çok özverili çalışmalar yaptı. Bu işimizde yeni tesislerin de yapımı ile saniyede 7 litre su pompalanmış olacak. Böylelikle grupta bulunan köylerimizin yetersiz içme suyu sorununu çözmüş bulunuyoruz.”
    Çiçekdağı köyleri yeni içme suyu çalışmalarının geçtiğimiz günlerde itibariyle tamamlandığını belirten Milletvekili Kendirli; Grupta bulunan köylerimizin yeni içme suyu işinin hayırlı olmasını diliyorum,  Bu çalışmada çok büyük emek gösteren Başta Kırşehir Valimiz İbrahim Akın’a, İl Genel Meclis Başkanımız neznindetüm İl Genel Meclis üyelerimize ve Özel İdare Genel Sekreterimiz Kurtuluş Yılmaz ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.
YAZARLAR