Ceza İnfaz Kurumu Personeline Afet Eğitimi

2021 yılı afet farkındalık eğitimleri kapsamında, E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeline afet farkındalık eğitimi verildi.

2021 yılı afet farkındalık eğitimleri kapsamında, E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Personeline afet farkındalık eğitimi verildi.

         Eğitimlere ilişkin Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu detaylar aktarıldı: "Eğitimlerimizde: Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar anlatılmaktadır. Ayrıca deprem anında sakin olunması, balkon, merdiven ve asansörlerden uzak durulması, çök-kapan-tutun hareketiyle hedef küçültülmesi, deprem sonrası yangın ve patlamaları engellemek için ocağı, su vanasını ve gaz kokusu alınmıyorsa elektrik şalterinin kapatılması, afet ve acil durum çantasını yanımıza alarak hızlı adımlarla binanın terkedilmesi, e- Devlet üzerinde belirtilen en yakın toplanma alanlarına yürüyerek gidilmesi, yetkililer çağrıda bulununcaya kadar toplanma alanında kalınması, acil yardım araçlarının hızla ulaşım sağlamaları için ilk 6 saat aracımızın kesinlikle kullanılmaması ve trafiğe çıkılmaması, iletişim sistemlerinin kilitlenmemesi amacıyla operatörümüz üzerinden arama yapılmaması, SMS ve internet tabanlı uygulamalarının kullanılması gerektiği de eğitimlerimizde anlatılmaktadır. Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla eğitimlerimiz hız kesmeden devam ediyor."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR