Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi Geliyor

Kırşehir Valiliği, resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı duyuruda, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polislerinin görev yapacağını duyurdu.

Çınar Kırşehir Haber Merkezi’nin Kırşehir Valiliği resmi internet sayfasından derlediği bilgilere göre Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisleri önce eğitim alacak ardından doğa ve hayvanları korumak için görev alacaklar.

Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada şu detaylar aktarıldı: “Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü bünyesinde ilk etapta 260 personel kurs görecektir. "Bu birimde kullanılacak araçların dış tasarımları ve giydirmeleri tamamlandı, içeriği tamamlandı, görevlerinde kullanılacak eldiven, yakalama ağı gibi teçhizatların alımları da hemen gerçekleştirildi. Eğitimleri biter bitmez, arkadaşlarımız sahaya ineceklerdir. Yine bu birime ihbar yapabilmeyi kolaylaştırmak amacıyla HAYDİ adlı bir uygulamanın yazımına başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız ve Bakanlığımız Strateji Başkanlığımız birlikteliğinde çalışmaları sürdürülen bu uygulama da inşallah 1,5 ay sonra hayata geçecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanı Levent Tuncer, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğünü Bakan Soylu'nun talimatı üzerine 2 haftalık bir süreç içinde kurduklarını söyledi. Tuncer, "Müdürlüğümüz 81 il emniyet müdürlüğümüzde büro amirliği, merkezde şube müdürlüğü şeklinde kuruldu. Şu an için 260 personelimiz 3 günlük bir eğitimden geçecek. Bu eğitime genellikle veteriner fakültesi mezunlarından seçtiğimiz polis memurları arkadaşlarımız katıldı. Bu kursiyerlere de Çevre ve Şehir Bakanlığı, büyükşehir belediye başkanlığı, çevre, doğa ve hayvanlarla ilgili öğretim görevlileri tarafından uzmanlık eğitimi veriliyor" dedi.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR