Çağırkan Arkeoloji Müzesi ve Kütüphaneler hizmete açıldı

    Çin’in Vuhan kentinde çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 virüsü önlemleri kapsamında kapatılan kütüphaneler ve müzeler normalleşme sürecinin başlamasıyla yeniden hizmet vermeye başladı.
Salgın ile mücadele kapsamında 75 gündür hizmet veremeyen müze ve kütüphanelerde normalleşme takviminin başlamasıyla birlikte İlimizde kapılarını yeniden açtı. 
Pandemi süresi boyunca tedbir amaçlı kapatılma kararı alınan ilimiz genelindeki Kütüphaneler, Çağırkan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür evi 1 Haziran itibariyle yürürlüğe giren ‘Normalleşme Takvimi’ ile beraber tekrar açıldı. 
Hizmete tekrar açılan Çağırkan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Kütüphaneleri ziyaret eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Halil Çalışır; “Bakanlığımıza bağlı olan bu birimler bugünden itibaren hizmete açılmıştır. Tabii ki belli kurallar dâhilinde, maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak, belirli kısıtlamaları dikkate alarak ziyaretçi ve okuyuculara kapılarımızı tekrar açtık. Uygulanması ve uyulması gereken kurallarımız var. Hijyen kurallarına uyulacak. Kesinlikle de sosyal mesafeye uyulacak. Kütüphanemizdeki salonlarda yüzde yirmi beş kapasite ile hizmet vermeye başladık. Kütüphanelerimiz hafta arası 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.  Ödünç kitap verme ve iade etme konusunda gerekli tedbirler alındı. Okuyucuları kitapların arasında dolaştırmayacağız. Görevli personel yardımcı olacak. Gerekli tüm uyarı ve bilgilendirme levha ve afişlerini görülebilecek noktalara yerleştirdik. Çağırkan Arkeoloji müzemizi de kontrollü olarak ziyarete açmış bulunuyoruz. Müzemizi ziyarete gelen ziyaretçilere gereken dezenfekte yaptıktan sonra 15’erli gruplar hâklinde kontrollü olarak içeriye alacağız. Ziyaretçilerimizi çıkışta da tekrar dezenfekte yaparak uğurlayacağız ”dedi. 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR