Cacabey Ortaokulu, bu yıl göz kamaştırıyor!

Kırşehir Merkez'de eğitim-öğretim veren Cacabey Ortaokulu, güçlü kadrosu ile bu yıl LGS'de göz kamaştırdı.

 

            Kırşehir Merkez'de eğitim-öğretim veren Cacabey Ortaokulu, güçlü kadrosu ile bu yıl LGS'de göz kamaştırdı.

            Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin edindiği bilgilere göre Funda Yıldırım isimli bir öğrenci Üsküdar Amerikan Lisesi'nde burslu olarak eğitim görecek. Yine aynı şekilde 40 öğrencinin Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, 4 öğrencinin Kırşehir Fen Lisesi, 11 öğrencinin ise Yozgat, Trabzon, Aksaray, Kırıkkale ve Kaman Fen Liselerini kazandığı öğrenilirken, 46 öğrenci Ahi Evran Anadolu Lisesi'ni kazandı.

            Cacabey Ortaokulu, Okul Müdürü Mehmet Berber tarafından okulun resmi internet sayfası aracılığıyla paylaşılan bilgi notu ile "2020 LGS sonuçları açıklandı. Okulumuz her sene olduğu gibi geleneğini bozmayarak Fen Lisesine en fazla öğrenci yerleştiren okul oldu. Açıklanan resmi sonuçlara göre 40 öğrencimiz Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesini kazanırken 4 öğrencimiz de il dışındaki eş değerdeki Fen liselerini kazanmıştır. Bu başarıda emeği geçen ; Pandemi dönemi olmasına rağmen gecesini gündüzüne katarak her türlü ortamda öğrencilerimize ulaşıp gerek konu anlatarak gerekse sorularını çözerek gerekse her anlamda rehberlik eden başta öğretmenlerimize, çalışmaktan hiç vazgeçmeyen sevgili öğrencilerimize, bu sürecin sıkıntısız bir şekilde devam etmesini sağlayan okul idarecilerimize ve personelimize ve tabi ki her şartta çocuklarına destek olarak evdeki öğretmenleri haline gelen değerli velilerimize teşekkür ediyoruz. Cacabeyli olmak ayrıcalıktır" ifadelerine yer verilirken, "16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanan LGS sonuçlarına göre okulumuz her yıl olduğu gibi bu yıl da başarısını ortaya koymuştur. Açıklanan resmi sonuçlara göre; 0,01-1,52 yüzdelik dilimi aralığında 38 öğrencimiz, 1,53-2,00 yüzdelik dilimi aralığında 7 öğrencimiz, 2,01-3,00 yüzdelik dilimi aralığında 17 öğrencimiz, 3,01-4,00 yüzdelik dilimi aralığında 14 öğrencimiz, 4,01-5,00 yüzdelik dilimi aralığında 11öğrencimiz, 5,01-10,00 yüzdelik dilimi aralığında 44 öğrencimiz bulunmaktadır. Okul Müdürümüz Mehmet Berber, bu başarıda emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, okul personelimize ve değerli velilerimizi teşekkür ediyor" şeklinde bilgiler aktarıldı.

            Öte yandan yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda yerleştirmeye esas nakil sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihlerinde ilan edilecek. Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak.Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı 24 Ağustos 2020'de duyurulacak. MEB'in yayınladığı kılavuzda yer alan bilgiye göre, yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları (açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere) sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Nakil tarihleri ise şu şekilde: LGS yerel yerleştirme sonuçlarına esas 1. nakil tercih başvuruları 10-14 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak. LGS yerel yerleştirme sonuçlarına esas 1. nakil sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek. LGS yerel yerleştirme sonuçlarına esas 2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak. LGS yerel yerleştirme sonuçlarına esas 2. nakil başvuru sonuçları 24 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek. 24-26 Ağustos 2020 – Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması, 26-27 Ağustos 2020 – Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması, 28 Ağustos 2020 – İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi,

ADRESE DAYALI KAYIT NASIL YAPILIR?       

"Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi" lise tercihi yapabilmeniz için öncelikle ikamet ettiğiniz adresinizin kayıtlı olduğu eğitim Bölgesinde hangi okulların olduğu öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra sınavsız öğrenci alan liselere "Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi" üzerinden tercih yapılacak. Bu tercih sisteminde en fazla 5 okul tercih edilebilecek. Okulların belirli kontenjanı için öğrenciler arasında eşitlik sağlanması halinde bakılacak kriterlerde de değişik yapıldı. Eski sistemde yerleştirmelerde puanların eşit olması halinde Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı'nın ardından yıl sonu başarı puanına bakılıyordu. Yeni sistemde ise Ortaokul Başarı Puanı'nın (OBP) ardından ikinci kriter yaş olarak belirlendi. Bu durumda yaşı küçük olana öncelik verilecek. Eşitlik devam ederse sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı üstünlüğüne, okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına ve tercih önceliği durumlarına bakılarak yerleştirme yapılacak. İstediği okul türüne yerleşemeyen ya da yerleştiği okul türünü beğenmeyen öğrenciler için nakil veya ek yerleştirme süreçleri olacak.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR