Büyük kupa, sahibini buldu

Büyük kupa, sahibini buldu

 

Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Futbol turnuvası düzenlendi. Ahi Stadyumunda düzenlenen turnuvaya Ahispor ve Ervanspor adı altında kıyasıya mücadelenin sonunda Ahispor güçlü rakibini 5-3 yenerek büyük kupanın sahibi oldu. 1’inci olan Ahispor ve 2’nci olan Evranspor’a kupalarını ise Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan birlikte verdi.

33. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Esnaf Futbol Turnuvası düzenlendi.

Ahi Stadında düzenlenen ve Ahi Spor ile Evran Spor arasında oynanan müsabakada şampiyon olan takıma Vali İbrahim Akın tarafından kupası verildi. Esnaf-Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ise 2.’lik kupasını takdim etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Bu sene 33.’sünü kutladığımız Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında esnaflarımızın oynadığı takımlardan oluşan turnuva düzenlendi. Şampiyon takımı ve turnuvaya katılan bütün esnaflarımızı kutluyorum.” dedi.

Esnaflardan oluşan Ahi Spor, Evran Spor’u 5-3 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

VE MAÇ…

Perşembe günü Ahi Stadyumunda oynanan ve yılların tecrübeli hakemlerinden olan Turgut Akbaş’ın yönettiği maça etkili başlayan Beyaz Takım (Ahispor), henüz 15’inci dakikada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Erken yediği golün şokunu üzerinden çabuk atan Mavi Takım (Evranspor), 22’nci dakikada Mustafa Genç’in golüyle skoru 1-1 yaptı.

İlk yarı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren Ahispor maçı karşılıklı atılan goller sonucunda 5-3 mağlup ederek şampiyon oldu.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR