Budak'ta kadın kooperatifi için kollar sıvandı!

​​​​​​​Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Yücekaya ile birlikte Kırşehir'in Mucur ilçesine bağlı Budak Köyünü ziyaret ederek köylülerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Yücekaya ile birlikte Kırşehir'in Mucur ilçesine bağlı Budak Köyünü ziyaret ederek köylülerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Köyü lavanta ile anılan bölgede önemli bir merkez yapmak amacında olduklarını aktaran Kaymakam Erdem, köyün kadınlarından oluşan bir kooperatif kurulması ve çalışmaların bu kooperatif aracılığı ile yürütülmesi hakkında düşüncelerini belirtti. Kooperatif kurularak lavantacılığın geliştirilmesi için çalışmalara başlama kararı alındı. Öte yandan Kaymakam Faruk Erdem; beraberinde İlçe Özel İdare Müdürü Şahin Tokmak ve İlçe Jandarma Komutanı Osman Köylüce ile birlikte İl Özel İdaresi tarafından ilçemize bağlı Yeniköy-Susuz Köyü (4 km), Susuz-Palangıç Köyü (3 km), Karakuyu-Rışvan Mahallesi (4 km) yollarının birinci kat asfalt yapım ve kaplama işlerini yerinde inceleyerek görevlilerden bilgi aldı.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR