BU YOLU KİM KAPATTIYSA HESABINI VERSİN!

                Kırşehir Ankara Caddesi'nde yoğun olarak esnafların bulunduğu 732. Sokak'ta Ankara Caddesi yol girişinin kapatılması tepkilere neden oldu.

                Esnaflar toplu olarak mal alımlarında ürünlerini dükkanlarına getirmekte zorlanırken, özellikle pandemi sürecinde acil bir durum olduğunda ambulans giriş çıkışlarının dahi yapılamayacağı bu alanda nasıl bir yol izleneceğini merakla düşünür oldu.

                Çiçekçi, dönerci, matbaa, toptancı, berber gibi birçok esnafın faaliyet gösterdiği bu sokakta Kırşehir Belediyesi'nin mi yoksa Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nün mü aldığı kararla trafiğe kapatıldığı dahi bilenmezken esnaflar veryansın etti.

                Cadde kenarına konulan dubalar nedeniyle olası bir yangın durumunda itfaiyenin, olumsuz bir sağlık koşulunda da ambulansın dahi giremeyeceği bu yolun neden bu hale getirildiği de merak konusu.

                Kırşehir Ahi Evran Mahallesi esnafı bu durumu kimin yaptığını ve gerekçesi ne olursa olsun biran önce tekrar eski hale getirilmesi gerektiğini ifade ederken, toptan mal alımlarında kendilerinin perişan olduğunu söylediler.

                Bu konuda en yetkili çözümün Kırşehir Valisi İbrahim Akın olacağının da altını çizen esnaflar Vali Akın'a seslenerek bu yolun zaten zor durumda olan esnaf için tekrar açılması noktasında çalışmalar yapmasını istediler.

              Her fırsatta Ahi Esnafı'nın yanında olan Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan çözüm bekleyen esnaflar, ekonomik anlamda zaten kendilerinin büyük bir darboğazdan geçtiğini ve hangi kurum tarafından alınırsa alınsın bu karar ile esnafın hiçe sayıldığını ve düşünülmediğini dile getirdiler. 

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR