Bu Teşekkür Emniyet'e!

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler vatandaşların ve sürücülerin güvenliği noktasında gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

  Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler vatandaşların ve sürücülerin güvenliği noktasında gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

         Kırşehir'de pandemi dönemi öncesinde sürücüleri emniyet kemeri ve hız konusunda sürekli uyaran ve kurallara uymayan sürücülere gerekli işlemleri yapan Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri pandemi döneminde de halkın yoğun olduğu yerlerde kontroller gerçekleştiriyor. Özelikle banka önlerinde ve halkın kalabalık olduğu alanlarda sık sık ziyaretler yapan ekipler, vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyarıyor.

     Yol kontrolü yapan emniyet ekipleri, kişinin bilgilerini sorgulayarak izolasyon ihlali yapıp yapmadığını öğrenebiliyor. HES kodlarını da anında tarayarak vatandaşların temaslı veya izole kararı olup olmadığını saniyeler içerisinde öğrenen ekipler Kırşehir'de vatandaşların da takdirini topluyor. Kırşehir'de özellikle akşam saatlerinde havaların soğuması ile birlikte cadde ve sokaklarda gözle görülür şekilde yoğunluk azalırken kapalı alanların denetimi de üst seviyeye çıkarılacak. Havaların soğumaya başlamasıyla kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağının öngörüldüğü, fiziki mesafenin hayatın her alanında ve tüm mekanlarda uyulması gereken bir kural olduğu kaydedilen ve Kırşehir'e de bu konuda gönderilen genelgede, kapalı alanlarda kalabalık şekilde toplanılmasının halk sağlığı açısından risk oluşturduğu ve kapalı mekanların sık sık havalandırılması gerektiği hususlarının her türlü duyuru vasıtasıyla vatandaşlara hatırlatılacağı aktarılırken Kırşehir esnaflarını da kontrolsüz bırakmayan ekipler gerekli uyarıları yapıyor.

         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ayrıca vatandaşları dolandırıcılık konusunda da uyarmaya devam ediyor. şehrin belli noktalarına asılan pankartlarda şüpheli bir durum karşısında vatandaşların mutlaka 155 Polis İmdat'ı aramaları gerektiği bildirilirken, yapılan bilgilendirme faaliyetlerinde; telefonla arayıp kendilerini Savcı, Polis, Jandarma veya herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtan ve cep telefonu hattınız terör örgütü tarafından kullanılmakta, örgüt banka hesabınızı ele geçirmiş,  vergi borcunuz var veya farklı firmaların promosyon amaçlı yaptığı kampanyalardan ödül kazandınız şeklinde beyanlarda bulunarak para veya ziynet eşyası talebinde bulunanlara inanmamaları, hiçbir kamu görevlisinin para isteme yetkisinin olmadığı, bu gibi durumlarla karşılaşıldığında telefonu kapatıp 155 Polis İmdat hattını aramaları gerektiği kaydediliyor.

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın denetimlerine eşlik eden Kırşehir İl Emniyet Müdürü Murat Türesin de vatandaşların İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarına mutlaka uymaları gerektiğini belirtiyor.

         Kırşehirli vatandaşlar Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm birimlerde görev yapan emniyet güçlerine teşekkür ederek, işlerinde kolaylıklar dilediler. Bizler de Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com Ailesi olarak Kırşehir İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ve ekibini tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR