Bu şehrin hayalleriyle oynayamazsınız!

Bu şehrin hayalleriyle oynayamazsınız!

O kutsal Kırşehir Belediyespor formasını üzerlerine giyip sahaya çıkan ama sahada gerekeni yapmayanlara buradan seslenmek istiyorum beyler, kendinize gelin bu şehrin ve yeşil-beyazlı renklere gönül veren taraftarların bir hayalleri var bu hayallerle oynayamazsınız!

Yazıma bu sözlerle başlamak istedim çünkü ne takım adına ne sahada oynanan futbol hakkında konuşacak ve yazacak değer anlamı taşıyan inanın hiçbir şey yoktu yine.

Aynı senaryo ve filmi 3 maçtır bu takım ve sahaya çıkan futbolcular tekrar sahnesi gibi izletip duruyorlar ama artık yeter.

Sezon başında şampiyonluk denildi bu parolayla yola çıkıldı ama sözle bu işler malesef olmuyor icraat lazım ama maalesef geçen sezonlar olduğu gibi bu sezonda aynı tas aynı hamam devam ediliyor.

Sezon başından bu yana yaşanan puan kayıpları kritik maçlarda kaybedilen puan kayıpları sonunda şampiyon olarak direk çıkma ümitleri çöpe atıldıktan sonra gözler Play-Off turuna çevrilmişti.

Sezonu Play-Off potasının içerisinde tamamlayarak Play-Off üzerinden şampiyonluğa ulaşıma planlaması yapılıyordu ama gelin görün ki 3 maçta alınan sonuçlardan sonra Play-Off potasının dışında kalırken en yakın Play-Off mücadelesi verdiği rakibinin de 3 puan gerisine düşmüş oldu Kırşehir Belediyespor…

Evet şimdi gerçekten buradan sizin sesiniz olmak amacıyla sormak istiyorum 3 maçtır bu takıma sahada ki bu futbolculara ne oldu neden bu takım kazanamıyor hangi maçı ne zaman kazanacak bu takım?

Atı alan Üskardar’ı geçince mi kazanacak bu takım maçlarını!

3 maçtır Kırşehir Belediyespor adına sahada puan mücadelesi veren bir takım ben göremiyorum çok basit golleri kalesinde gören öne geçse bile skoru koruyamayarak yenik duruma düşerek sahadan yenilgiyle ayrılan bir Kırşehir Belediyespor takımı ve oyuncu topluluğu var sahada.

Geçen hafta Tarsus deplasmanında kaybedilen maçın ardından gerekli uyarıları herkes yapmıştı buradan Kırklarelispor malının ne kadar önemli olduğunu bu maçı bu takımın kendi sahasında kazanmaktan başka bir çaresinin olmadığını hataya artık yer kalmadığını defalarca belirtilmesine rağmen bugün gördük ki yine kendimiz çalıp kendimiz oynamışız.

Kendi sahasında kazanmaktan başka çaresi olmayan Kırşehir Belediyespor konuk ettiği kırklarelispor takımı karşısında diğer iki maçın dışında farklı bir şey yoktu 2 maçta ki takımın aynısı yine sahada yerini almış aynı oyun tarzı aynı senaryolar devam ediyordu.

Ve maalesef bu maçın sonucu da diğerleri gibi aynı oldu ve Kırşehir Belediyespor sahadan bir kez daha mağlubiyetle ayrılarak Play-Off potasının 3 puan gerisinde kalarak Play-Off potasının dışında kendisini buldu.

Aklıma maçtan hemen sonra yine mi bu taraftarların bu şehrin bir kez daha hayalleriyle oynanacaktı.

Bu takım 3 maçtır kazanamıyor kazanamadığı gibi sahada ne oynadığını ne istediğini bilemeyen bir takımında olması ümitlerin yavaş yavaş acaba yine mi diyerek mırıldanmalarla yitirmeye başlıyoruz.

Son 3 maçtır kaybeden bu takım ve futbolcular Play-Off potasının dışına çıkardığı bu takımı geri kalan maçlarda nasıl geri Play-Off potasının içerisine sokabilecekmiş inanın bilemiyorum.

Çünkü artık geri kalan maçlarda zorlamaya başlıyor iyice haftaya deplasmanda formda olan Vanspor maçını bu takım kazanabilecek mi peki bu futbolla gerçekten çok zor.

Ama gerçekten çok yazık bir an önce bu alınan son yenilgiden sonra silkelenip kendilerine gelmek takımı düşürdükleri bu durumdan kendileri çıkarmak zorundalar bu şehre ve taraftarlara bir borçları var sezon sonunda bu borçlarını ödemek zorundalar bari bu sene sonunda bir kez daha bu şehrin Hayalleriyle oynamasınlar yeter artık!

Vanspor maçında Kırşehir Belediyespor’a başarılar diliyorum.

(Mehmet ÖRS/Çınar Kırşehir Gazetesi Spor Köşe yazarı)

(Fotoğraflar: Salih HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR