Bu hafta sonu da sokağa çıkmak yasak!

                Kırşehir'de geçtiğimiz hafta sonu sınav nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı önümüzdeki hafta sonu da uygulanacak.

                İçişleri Bakanlığı tarafından 27 Haziran – 28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması ile ilgili genelge yayınlandı. Sınırlama Kırşehir ile birlikte 81 il için geçerli olacak. Bahsi geçen tarihlerde yapılacak olan YKS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilerin bu süreçte olumsuz durumlarla karşılaşmaması için alınan önlemler kapsamında olan sokağa çıkma sınırlaması ile ilgili detaylar da belli oldu.

                İçişleri Bakanlığı Kırşehir Valiliği ile birlikte 81 ilin valiliklerine ilgili genelgeyi yolladı. Genelgenin detaylarından 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günlerinde Türkiye genelinde belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı öğrenildi. Yasak YKS başlangıcından bitimine kadar geçerli olacak. Sınava girecek olan öğrenciler sınava girecekleri okula toplu taşım araçları ile ulaşacaklarsa yanlarında bir yakınları bulunabilecek. Sınav yerine özel araçla gelinmesi durumunda ise araç şoförü, öğrenci ve bir yakını da olabilecek.

                Kırşehir'de binlerve öğrenci bu hafta sonu YKS'ye girecek. Kırşehir'de uygulanan maske zorunluluğunun ardından hafta sonu sınav nedeniyle sokağa çıkma yasağı da olacak. Bakanlık tarafından Kırşehir'e de gönderilen genelgeye göre 27 Haziran 2020 Cumartesi günü muaf tutulan kişiler haricindekilere 09:30 – 15:00 saatleri arasında sokağa çıkmak yasak olacak.28 Haziran 2020 Pazar günü ise 09:30 – 18:30 saatleri arasında anı yasak uygulanacak. Bu uygulama belirtilen gün ve saatlerde Türkiye genelinde her il için geçerli olacak. Sınava gidecek olan öğrenciler, aileleri ve sınavda görev alacak kişilerin sorun yaşamaması için belediyeler tarafından şehir içi toplu taşımada gerekli önlemler alınacak, gerekirse sefer sayıları artırılacak.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR