Bu Durağın Hali Ne Olacak!

Kırşehir'de ulaşım konusunda binlerce müşterisine hizmet veren Emniyet Taksi, bugünlerde hizmet verememenin üzüntüsünü yaşıyor.

Kırşehir'de ulaşım konusunda binlerce müşterisine hizmet veren Emniyet Taksi, bugünlerde hizmet verememenin üzüntüsünü yaşıyor.

                Ankara Caddesi Ahmedi Gülşehri Pasajı önünden geçen Gülşehri Caddesi üzerinde bulunan Emniyet Taksi çalışanları tadilat nedeniyle camları çıkartılan, yeni cam takılacak diye çıtaları takılan ancak altı aydır bu soruna bir çözüm bulunamadığını dile getirdiler. 1986 yılından bugüne kadar sorunsuz şekilde hizmet veren taksi durağının biran önce tekrar eski haline getirilmesi bekleniyor.

                Çatısız, camsız, harabe şekilde bırakılan bu alanda ekmek parasının derdine düşen taksici esnafı mağduriyetlerinin giderilmesini ve biran önce ekmek teknesinin içinde çalışmayı istediklerini söylediler. Emniyet Taksi durağı şoförleri yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdiler: “Emniyet Taksi Durağı’nın tadilata ihtiyacı vardı. Ama iyi kötü kullanabiliyorduk.  Ekipler durağı tadilat gerekçesi ile yerleri döşediler, sağlam olan kapı ve camları sökerek çıtalarını taktılar, fakat camlar hala yerlerine yerleştirilemedi. Yaklaşık 6 aydır camların takılmasını ve çatının yapılmasını bekliyoruz.

                Bir çok kez ilgili kuruma başvurduk. Ağzımıza bir parmak bal sürülerek ‘tamam yapacağız’ dendi, fakat hala yapılmadı. Anlaşmalı camcı ile görüştüğümüzde de kurumun cam parasını ödemediği için işlem yapamadıklarını söylediler. Durduk yere, biz Emniyet taksi şoförleri mağdur olduk. Önümüz kış ve barınacak bir yerimiz yok. Her sabah geldiğimizde durağın içinden alkol şişeleri topluyoruz. Yazık günah gerçekten bu duraktan ekmek yiyen 10 şoförümüz var.  Var olan iyi kötü içinde barındığımız durağımızı yıktılar ve harabe bir şekilde elimize verdiler. Bizler durak paramızı ödüyoruz, kazanç vergilerimizi ödüyoruz, bizim durağımızı neden yapmıyorlar, bunun sebebi olarak şoför arkadaşlarımızdan bir tanesinin kurum yetkililerine hakaret ettiği öne sürülüyor, böyle bir durum kesinlikle söz konusu dahi değildir. Bir başka sorunumuzda park sorunu. Kırşehir Belediyesi farklı bir yer gösterirken, Emniyet Trafik Ekipleri farklı yer gösteriyor. Gerçekten bizlerde ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Kış aylarında nerede duracağımızı nasıl hizmet vereceğimizi bilmiyoruz. Havalar akşam saatlerinde iyiden iyiye soğudu. Bizler burada kendi durağımızın içerisinde vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Yetkililer sesimizi duysun ve bu konuya çözüm bulsunlar' dediler.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR