Bölgesel Amatör Ligde fikstür çekildi... İşte ilk hafta maçları

İlk hafta Mucur Yabanlıspor ile Yeşil Kamanspor karşılaşacak

 

Yarı profesyonel lig olarak uygulanan Bölgesel Amatör Ligde ilk maçlar 30 Ekim Cumartesi günü oynanacak

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010 yılından bu yana yarı profesyonel lig olarak uygulanan Bölgesel Amatör Ligde (BAL) 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi. 81 ilden 260 takımın mücadele edeceği lig 30 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

Kırşehir temsilcileri Yabanlıspor ve Yeşil Kamanspor 5’inci bölge 3’üncü grupta yer alıyor. Temsilcilerimizden Yabanlıspor’u Ertuğrul Şimşek, Yeşil Kamanspor’u da Yahya Ünal çalıştırıyor

Bu 2 takımın yanı sıra grupta ayrıca Ankara DSİ, Ankara TKİ, Çayıralan Esnafspor, Keçiören Bağlumspor, Osmancık Belediyespor, Sorgun Belediyespor, Yozgatspor 1959 FK var.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilen kura sonucu ilk hafta Ankara DSİ-Yozgatspor 1959 FK, Mucur Yabanlıspor-Yeşil Kamanspor, Keçiören Bağlumspor-Ankara TKİ, Osmancık Belediyespor-Sorgun Belediyespor karşı karşıya gelecek.

3 gruba ayrılan 5’inci bölgede çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonunda grup birincisi olan 3 takım bölge birinciliğine yükselecek. 3 takımın katılımıyla tarafsız sahada tek devreli lig sisteminin uygulanacağı bölge birinciliği maçları sonunda birinci olan takım TFF 3. Lige terfi edecek.

Ali Düşmez: "TFF olarak amatörleri tüm gücümüzle destekliyoruz"

TFF Başkan Vekili ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, fikstür çekimine başlamadan önce bir konuşma yaptı ve önemli mesajlar verdi. Ali Düşmez'in konuşması şöyle:  "Amatör camiasına ve BAL camiasına, şahsım ve arkadaşlarım adına merhaba diyorum. TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulunun selamlarını ve başarı dileklerini iletmek istiyorum. Hemen hemen 2 seneye yakındır devam eden bir pandemi süreci var. Bu sürecin başından beri amatör ligleri oynatmak için çaba gösteriyoruz. 120 bin maça ulaşmış bir organizasyonu yürütmeye çalışıyoruz. Pandeminin başladığı mart ayından itibaren TFF ve TAASK'ın tek düşüncesi bu liglerin oynatılması yönündeydi. Belki 100 yılda, 200 yılda olabilecek bir olay pandemi ve amatör camiamızı da etkiledi.

TFF olarak biz bu dönemde, devletimiz ve devletimizin kurullarının fikirleri, görüşleri ve kararlarını uyguladık. Başka düşüncemiz olmadı. İnsan sağlığının olmadığı bir ortam varsa, orada hiçbir şeyden bahsedilemez. Devletimiz ile birlikte hareket ederek bu noktaya geldik. BAL'ı oynattık. Bu süreçte adalet terazimiz şaşmadı. Oynayanın bir hakkı, oynamayanın bir hakkı oldu. Herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığı bir ortamda, gönüllülük esasına göre çalışan bir grubuz. Etap etap tüm çalışmalarımız yürüttük. TFF Yönetimi olarak da bu ligleri bu sezon oynatmaya karar verdik. Sağlık Kurulumuzun, Bilim Kurulumuzun, devletimizin aldığı kararlar hepimizi bağlıyor, her zaman o kararlara uymak durumundayız. Ümidimiz bu ligin en güzel şekilde oynanması. BAL’da diğer liglerdeki uygulamalarımız geçerli olacak. Aşısı olanlar ve aşısı yoksa PCR testi negatif çıkanlar bu ligde oynayacak. Burada da adaleti sağladık. TFF Başkanımız Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu olarak amatörlerin daima yanındayız ve destekliyoruz. Tüm gücümüzle de desteklemeye devam edeceğiz.

Yeni sezon öncesinde bu sporun her aşamasında bulunmuş birisi olarak çağrım dostlukların, arkadaşlıkları, Fair Play'i ön plana alalım, birbirimize saygı duyalım, saygı gösterelim. Herkesin hukukuna, hakkına riayet edelim. Başkanlardan, yöneticilerden ricam şu; herkes kulüplerine sahip çıksın. Sözlerime son verirken Fair Play çerçevesinde, kardeşçe, hak edenin kazandığı güzel bir lig diliyoruz. TFF Başkanımız ve yönetimimiz adına tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun, yeni sezon hayırlı olsun."               

2021-2022 SEZONUNDA BAL'DA 260 TAKIM MÜCADELE EDECEK

2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanacak.

6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak ve 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

***YABANLISPOR’UN TÜM KARŞILAŞMALARI

Mucur Yabanlıspor-Yeşil Kamanspor

Ankara TKİ-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Sorgun Belediyespor

Osmancık Belediyespor-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Keçiören Bağlumspor

Ankara DSİ-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Çayıralan Esnafspor

Yozgatspor 1959 FK-Mucur Yabanlıspor

Yeşil Kamanspor-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Ankara TKİ

Sorgun Belediyespor-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Osmancık Belediyespor

Keçiören Bağlumspor-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Ankara DSİ

Çayıralan Esnafspor-Mucur Yabanlıspor

Mucur Yabanlıspor-Yozgatspor 1959 FK

***YEŞİL KAMANSPOR’UN TÜM KARŞILAŞMALARI

Mucur Yabanlıspor-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Ankara DSİ

Çayıralan Esnafspor-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Yozgatspor 1959 FK

Ankara TKİ-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Sorgun Belediyespor

Osmancık Belediyespor-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Keçiören Bağlumspor

Yeşil Kamanspor-Mucur Yabanlıspor

Ankara DSİ-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Çayıralan Esnafspor

Yozgatspor 1959 FK-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Ankara TKİ

Sorgun Belediyespor-Yeşil Kamanspor

Yeşil Kamanspor-Osmancık Belediyespor

Keçiören Bağlumspor-Yeşil Kamanspor

(Haber: Salih HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR